Коли більшість людей думають про розлади харчової поведінки, вони уявляють собі когось, радикально виснаженого – можливо, жінку, білу, – пише Carly Dyer на сторінках The Mighty. Її стаття «Yes, you can be overweight and have anorexia nervosa» миттєво розійшлася в мережі, отримавши тисячі лайків і перепостів.

 

Проблема розладів харчової поведінки, як і будь-якого іншого психічного стану, полягає в тому, що вони не дискримінують. Розладам харчової поведінки все одно, скільки вам років, звідки ви родом або як ви виглядаєте. Ось чому скидати з рахунків людей з надмірною або «нормальною» вагою, які страждають на нервову анорексію – така небезпечна перспектива.

 

Це був мій стереотип, який заважав мені отримати лікування, – пише Карлі, – неможливо, щоб у мене був розлад харчової поведінки, не кажучи вже про анорексію. Я не заслуговувала лікування, якщо не була певного розміру. Люди, у яких розвивається анорексія при здоровій вазі, направляються на лікування, а люди, у яких розвивається розлад при більшій вазі, отримують комплімент при втраті ваги. Медпрацівники хвалили мене за схуднення, незалежно від того, як воно було досягнуто.

 

У мене надмірна вага, і мене годували через трубки для годування. У мене надмірна вага, і я зруйнувала щільність своїх кісток. Я була підключена внутрішньовенно, мені дали внутрішньовенно цукор для відновлення, з вкрай низького рівня, і, незважаючи на все це, у мене все ще надмірна вага. Ми можемо бути під категорією більш широкого захворювання, але ми все ще тут і заслуговуємо лікування.

 

Моє власне одужання від анорексії було ускладнене цими стереотипами, не тільки іншими людьми, але і мною. Як я могла сказати членам сім’ї, що я борюся з усіх сил, коли один погляд на моє тіло відхилить їх турботи? Це був неможливий сором, і цей сором змусив мене мовчати. Це переконання, з яким я борюся досі.

 

Розладам харчової поведінки все одно, хто ви; якщо у вас є які-небудь симптоми, ви заслуговуєте допомоги і підтримки, незалежно від стереотипів, пов’язаних з цими розладами.

 

Переклад Марини Фатєєвої, спеціально для Асоціації лікарів та психологів «Розлади харчової поведінки: терапія та превенція».

 

Джерело: https://themighty.com/2019/04/anorexia-overweight-eating-disorder/