Функціонально-аналітична психотерапія (ФАП)

Сьогодні третя хвиля КПТ захоплює і надихає терапевтичний світ, примірює психодинамічні підходи з когнітивно-поведінковими. У багатьох на слуху дива DBT і ACT пронизані усвідомленістю. Якщо подивитися на сімейство КПТ-підходів, то якісь з них роблять більший наголос на когніції, якісь на поведінку. І на чолі всієї хвилі стоїть поведінковий аналіз. Чому людина веде себе саме так? Що на це впливає? В якому контексті проявляється це поведінка?

Яка історія сформувала цю поведінку, коли і чому вона була ефективною?

Функціональна аналітична психотерапія (ФАП) – психотерапевтичний підхід, який заснований на радикальному біхевіоризмі і фокусується на терапевтичних відносинах як одному з ключових чинників, що сприяють змінам в житті клієнта. Зокрема, ФАП передбачає, що обумовленим відгуком на поведінку клієнта в сесії можна домогтися значних терапевтичних поліпшень.

ФАП-терапевти фокусуються на функції поведінки клієнта, а не на його формі. Як і інші контекстуальні підходи, ФАП не відокремлює поведінку від контексту, в якому воно відбувається. Метою ФАП є зміна широких класів поведінки, які можуть по-різному виглядати, але при цьому реалізовувати одну і ту ж функцію. Це дозволяє уникнути механістичного підходу до формулювання кейса (А є причиною В), і концептуалізувати його в більш широкому застосуванні до неефективної (деструктивної) поведінки в розглянутих контекстах.

 

На групі для терапевтів передбачено:

  1. Вправи, які дозволяють зрозуміти як і що сформувало вас як особистість і вашу сьогоднішню поведінку
  2. Аналіз і концептуалізація вашої поведінки на сесії як терапевта. Як розпізнати вашу неефективну поведінку? Як зрозуміти який саме вплив має ваша поведінка на конкретного клієнта.
  3. Навчитесь розпізнавати свою неефективну поведінку під час сесії і замінювати її
  4. Дізнаєтесь, як викликати клінічно значиму поведінку клієнта під час сесії
  5. Навчитесь підкріплювати і посилювати ефективну поведінку
  6. Отримаєте практичні навички побудови взаємно-відкритих відносин з вашими клієнтами і зможете зростати разом з ними.

 

Формат групи до 12 осіб:

  1.  Затишна стимулююча навчальна атмосфера, в якій цінуються креативність, різноманітність, співпраця і сприяння.
  2.  Місце без претензій, де нас можна побачити і почути, тими хто ми є, де ми висловлюємо свій істинний голос.
  3.  Група, де можна відчути прийняття і співчуття колег. Підтримуючі відносини, які ви зможете розвивати і зберігати і після закінчення курсу, якщо забажаєте.

 

По закінченню курсу можна продовжити навчання на ФАП-терапевта з подальшою сертифікацією. Даний курс зараховується в сертифікаційні години.

 

Ведучий курсу: клінічний психолог, постдокторант Університету Рене Декар в Парижі, професор Федерального університету Ріо Гранде (Бразилія) Пауло Гомес, координатор лабораторії контекстуальної психології LAPSICO. Супервізор міжнародних програм по функціонально-аналітичної психотерапії і терапії відповідальності і прийняття в Парижі, Ризі, Києві, Москві, Санкт-Петербурзі, Порто Алегро та ін.

Член Бразильської асоціації психології і поведінкової медицини (ABPMC), асоціації контекстуально-поведінкових наук (ACBS) і наукового співтовариства клінічної психології (SSCP).

 

В курсі передбачено  8 зустрічей тривалістю 1 годину 30 хвилин.

Перша група почне роботу 2 березня 2020 по понеділках з 13:00 – 14:30 за київським часом.

Друга група почне роботу 31 березня 2020 по вівторках з 13:00 – до 14.30 за київським часом.

 

Вартість участі: При ранній реєстрації до 1 березня – 285 $

З 1 березня – 330 $