16 листопада відзначають Міжнародний день боротьби з анорексією, його також називають «день без дієт». Цей день покликаний привернути увагу громадськості до цього небезпечного захворювання, а також сприяти відмові від дієт і прийняттю свого тіла.
У цей день нам би хотілося потримати всіх, хто бореться з анорексією та іншими РХП, а також їх близьких.
І нагадати про таку просту і важливою традицією, як сімейні обіди.

 

Важливість сімейних обідів для емоційного здоров’я

У сьогоднішньому мінливому світі цифрових технологій, повідомлення та телефонні дзвінки замінюють особисту розмову, особливо в сім’ях, де є діти. Але ніщо не замінить освячену століттями традицію об’єднуватися за столом для сімейної трапези, особливо з точки зору впливу на емоційне здоров’я.

Сімейні обіди підтримують емоційне здоров’я
Є щось особливе в тому, коли вся родина збирається за столом, щоб розділити прийом їжі, обговорити день і душевно поспілкуватися один з одним. Так діти відчувають свою приналежність до родини, вони отримують вищі оцінки в школі, у них краще емоційне здоров’я і менший ризик вплутатися в небезпечну компанію.

Сімейне харчування сприяє зміцненню зв’язків
Згідно з дослідженням, підлітки, які регулярно розділяють прийом їжі зі своїми батьками, відчувають більшу емоційну підтримку з боку родини, ніж ті, хто робить це рідше. Це стосується і дітей молодшого віку: ті з них, які їдять всією сім’єю, відчувають більш міцний зв’язок зі своїми батьками.
Згідно з іншим дослідженням, у підлітків, які часто вживали їжу разом зі своїми сім’ями, менше виявлялися ознаки депресії в порівнянні з тими, хто менше проводив час з сім’єю за столом. Крім того, підлітки, які часто обідають / вечеряють вдома, більш позитивно налаштовані і бачать своє майбутнє оптимістичніше.
Експерти кажуть, що магія таких вечерь трапляється, коли всі члени сім’ї збираються разом, щоб поговорити, посміятися, поділитися своїми повсякденними проблемами і підтримати один одного в життєвих злетах й падіннях. Ці моменти зміцнюють почуття приналежності, що призводить до підвищення самооцінки і впевненості в собі.

Сімейні обіди не тільки покращують емоційне здоров’я, а й впливають на інтелектуальний розвиток
Сімейні обіди не тільки підтримують емоційне здоров’я дітей і підлітків, а й покращують їх інтелектуальний розвиток і успішність. Згідно з дослідженням Ради щодо якісного сну, занепокоєння з приводу навчання (домашні завдання, погані оцінки, складні тести і т. д.) – найбільша причина стресу у підлітків і дітей. Ці фактори можуть мати руйнівні наслідки для психічного та емоційного благополуччя дітей і підлітків.
Наприклад, учні, які відчувають більш високий рівень стресу, пов’язаного з навчанням, часто повідомляють про більш низький рівні задоволення, погану успішність в школі, у них нижчий рівень мотивації і більший ризик відрахування зі школи. Крім того, тривалий стрес може спровокувати проблеми психічного здоров’я, такі як депресія і тривога.
Гарна новина полягає в тому, що сімейні обіди можуть поліпшити емоційне здоров’я за рахунок зниження стресу з приводу школи у дітей і підлітків. Бесіда за вечерею збільшує словниковий запас дітей значно більше, ніж читання вголос. В ході дослідження діти вивчили 1000 рідкісних слів (слова, що не входять в список з 3000 найбільш часто використовуваних слів), просто сидячи за обіднім столом і слухаючи / приймаючи участь в сімейних розмовах.
Для порівняння, ці ж діти вивчили тільки 143 рідкісних слова, слухаючи, як батьки читають їм вголос розповіді. Відомо, що діти з великим словниковим запасом навчаються читати раніше, ніж діти з меншим словниковим запасом.
Але не тільки маленькі діти отримують користь із сімейних обідів. Для дітей шкільного віку до 13 років сімейне час прийому їжі є ще більш важливим показником високої успішності. Він впливає навіть більше, ніж уроки в школі, виконання домашніх завдань і заняття спортом.
Подальші дослідження показують, що підлітки, які брали їжу разом зі своєю сім’єю 5-7 разів на тиждень, чаші отримували високі оцінки, ніж підлітки, які їли разом з батьками менше двох разів на тиждень.
Коли всі члени сім’ї сидять за столом і обговорюють, що відбувається в житті один одного (домашні завдання, майбутні проекти, результати тестів і т. д.), Діти можуть здобувати науку зі розмов своїх батьків, отримувати підтримку і підбадьорення, просити про допомогу  і бути більш відповідальними вже в свої шкільні роки. Це, в свою чергу, покращує їх інтелектуальний і академічне розвиток, підтримуючи їх емоційне благополуччя.

Сімейне харчування сприяє позитивній поведінці
Також, було доведено, що домашні обіди значно знижують ризик вживання спиртного, марихуани, куріння, сексуальної активності, розладів харчової поведінки і насильства у підлітків. Коли сім’ї спільно обідають п’ять або більше разів на тиждень, підлітки з меншою ймовірністю будуть палити, вживати наркотики або пити і менше схильні до зв’язку з поганою компанією.
Крім того, регулярні обіди безпосередньо пов’язані з більш низьким ризиком вживання наркотиків в майбутньому, навіть після того, як підліток піде з дому. Дивно, що сімейна трапеза утримує підлітків від такої шкідливої поведінки навіть більшою мірою, ніж хороші оцінки або відвідування церкви.
Вплив сімейних обідів на емоційне здоров’я може бути ще сильніше, якщо батьки і діти розповідають про свої труднощі та успіхи, відчувають свою приналежність, і спілкуються один з одним по душам. Так що вимикайте телевізор під час їжі, кличте дітей в їдальню (навіть якщо у вас на вечерю всього лише піца з магазину!) І починайте створювати зв’язку і спогади за сімейним столом.

Джерело  https://www.eatingdisorderhope.com/…/value-sit-down-family-…