Розлади харчової поведінки мають безпосереднє відношення до їжі, але якщо ви коли-небудь боролися з розладами харчування, ви знаєте, що насправді суть не в цьому. Хоча їжа, вага та здоров’я, безумовно, впливають, але розлади харчової поведінки для багатьох людей в дійсності пов’язані з контролем, регулюванням складних емоцій і подоланням глибокого почуття сорому за те, якими ви є.

«Світ всередині вашої голови настільки перекручений і знаходиться під контролем, що це схоже на чорно-білу в’язницю», – писав один з авторів “The Mighty” про те, як може почувати себе людина з розладом харчової поведінки. «Це змушує вас боятися кожного аспекту вашого життя поза вашим «контролем».

Оскільки інші можуть не розуміти суті розладу харчової поведінки, ваші близькі можуть спробувати допомогти вам одужати за допомогою таких фраз, як «ти виглядаєш здоровим» або «ти прекрасний». Незалежно від того, наскільки з гарними намірами  можуть бути зроблені ці коментарі, ці фрази можуть викликати серйозний внутрішній монолог, який підтримує ваш розлад харчової поведінки.

Якщо ви боретеся з розладом харчової поведінки і вас розчаровують, здавалося б, «безневинні» коментарі інших з приводу вашої зовнішності або звичок харчування, ви не самотні. І якщо ваш коханий / кохана з розладом харчової поведінки, майте на увазі, що такі коментарі можуть бути шкідливими для тих, хто лікується від РХП.

Ось ці 17 «безневинних» коментарів, які ображають людей з розладами харчової поведінки відповідно до спільноти Mighty.

 1. «Ти чудово виглядаєш!»

«У тебе чудова фігура!» – про це мені незліченну кількість разів говорила одна і та ж людина, коли у мене був дуже низький ІМТ. Мені сказали, що мені доведеться лягти в лікарню, якщо я не буду підтримувати цю вагу. Минуло всього кілька тижнів і я почула це знову. Розум людей настільки спотворений, коли мова йде про вагу, розлади харчової поведінки або про щось інше ». – Емі Л.

“Класно виглядаєш! Ось це так! Ти скинула цілу тонну!» Мені, як жінці з діагнозом нервова булімія, важко говорити про свою вагу. Якщо я худну, то тільки тому, що я роблю чистку організму, або майже нічого не їм. Мої стосунки з їжею були порушеними з раннього дитинства ». – Джоді А.

 

2. «Ти не виглядаєш так, ніби у тебе розлад харчової поведінки».

«Але у вас немає зайвої ваги!» Я чула це весь час, поки мене не госпіталізували! Вага не завжди адекватно відображає відносини з їжею. А що  дійсно має відношення – це погане сприйняття свого тіла та спосіб справлятися зі стресом ». – Ханна Б.

«У товстих людей немає розладів харчової поведінки!» Це боляче чути кожен раз. Те, що у мене надмірна вага, не означає, що у мене немає проблем. У мене є надмірна схильність до розладу харчової поведінки. … Їжа була проблемою для мене з дитинства. Я нічого не можу з цим вдіяти. Я використовувала їжу як спосіб боротися зі стресом, і тепер вона стала управляти моїм життям ». – Діана М.

«Ти ж навіть не худа» – сказав мені мій друг на мою заяву про те, що мені потрібна допомога. Я була на межі психічного розладу, тому що не могла зупинитися … але, оскільки я худла через більш високий ІМТ, здавалося, у мене не було потрібної симптоматики розладу харчової поведінки. Всі так пишалися мною ». – Даріан К.

 

3. «Треба їсти».

«Просто з’їси що-небудь, це не так складно. Дивись, я їм». Раніше це зводило мене з розуму. Я розумію, що для деяких людей в цьому немає нічого складного, але якщо у тебе розлад харчової поведінки – це не так ». – Джессіка Р.

«Треба їсти». «Чому ти так мало їси?» Я ненавиджу чути обидві ці фрази. Коли я сильно хвилююсь, я не можу їсти. Моє тіло відмовляється від всієї їжі, крім рідини, і слова, що я повинна їсти, тільки посилюють моє занепокоєння ». – Бекка Лінн М.

«Тобі потрібно поїсти. Я була в змозі тримати свій розлад під контролем, і я навчилася по-здоровому справлятися зі стресом, але у мене все ще трапляються промахи. Однак щоразу, коли хтось говорить мені, що я повинна їсти, це викликає в мені таку паніку, і я повертаюся до старих звичок, і мені потрібна певна  робота, щоб повернутися до того, що я вже вмію. Це втомлює”. – Кеті С.

 

4. «Хотілося б, щоб у мене був розлад харчової поведінки».

“Класно виглядаєш! Що б ти не робила, просто продовжуй в тому ж дусі!». Після цього я безпосередньо сказала, що у мене розлад харчової поведінки, і мені відповіли:

«Якби я знала, що буду виглядати так, я б теж хотіла мати розлад харчової поведінки!» – Сьєрра Ф.

«Якщо через розлади харчової поведінки можна так круто виглядати, впиши мене в свій клуб!» – Анна М.

«Хотілося б, щоб у мене була така проблема». – Кензі Л.

 

5. «Продовжуй в тому ж дусі!»

“Продовжуй в тому ж дусі”. Начебто моя цінність вимірювалася формами мого тіла ». – Ніколь Б.

«Ти добре впоралася». Коли у мене з’явилася анорексія, я дуже швидко зробила стрибок від надмірної ваги до недостатньої. Люди говорили мені, що це моє досягнення, але це тільки підлило олії у вогонь. Я переконала себе, що якщо люди так мило відгукувалися про мене, коли я була худою, вони б стали ставитися до мене гірше, якщо я б знову набрала вагу ». – Лорна О.

«Я була дійсно хвора і не їла. А коли їла, то мене нудило … і я втратила [вагу] через це. Я сказала про це своєму вітчиму, і він мені відповів: «Вітаю зі схудненням». – Елізабет Х.

 

6. «Ти що, їси це?»

«Ще одну тарілочку?» у мене були проблеми з переїданням і дієтою, і одного разу в День подяки один з членів сім’ї задав мені це питання, і я плакала кілька днів після цього». – Джейд Е.

«Ти що, їси це?» Гарантовано таке питання може зробити жахливим навіть найдивовижніший день, і може привести до переїдання, навіть якщо я кілька місяців поспіль домагалася гарних результатів. Однією цієї фрази достатньо, щоб підірвати мою стійкість і виконану роботу. – Хейзел Б.

«О … ти їси кекс на сніданок? Це не дуже поживно», – сказала моя сусідка по кімнаті, і це після того, як я годинами змушувала себе спуститися вниз, тому що боялася зірватися, якщо опинюся поряд з кухнею. Я, нарешті, змусила себе хоча б піти подивитися, чи є там що-небудь, що я могла б змусити себе з’їсти, і як тільки я взяла кекс, ось, що вона мені сказала. Мені було так соромно в той момент, як ніби вона побачила, яка я огидна, і я пошкодувала про те, що хотіла зовсім обійтися без їжі в той день ». – Кімберлі Б.

 

7. «У тебе ідеальна вага».

«У тебе ідеальне здоров’я і вага» (після того, як я буквально тільки що поділилася думкою мого лікаря й дієтолога, які стверджували про зворотне) ». – Лейба Р.

 

8. «Хотілося б мати таку ж витримку, як у тебе».

«Хотілося б мати таку ж витримку, як у тебе» – я чую це постійно і мене це дратує. Якби у мене була витримка, я могла б живити своє тіло [і] НЕ морити себе голодом до смерті ». – Бетані В.

 

9. «Хіба ти не відчуваєш вдячність за те, що у тебе є?»

«Тобі треба їсти більше! Деякі люди голодують, чому ти така невдячна?» Я багато років боролася з анорексією, і я не намагаюся не їсти. Іноді я просто не можу. – Джессіка Н.

 

10. «Так з’їси ти вже цей гамбургер!»

«Ти виглядаєш такою худою». «Так з’їж ти вже цей чізбургер нарешті» … Я перестала їсти, намагаючись бути ідеальною в усьому. Саме тоді почалися коментарі «ти виглядаєш так здорово», в той час як інші говорили мені, що я виглядаю хворою. Моя шкільна медсестра примушувала мене зважуватися щотижня і сказала, що якщо я ще схудну, вони зателефонують моїм батькам ». – Мелісса В.

«Ей, дівча, з’їж гамбургер, він тобі допоможе». – Кензі Л.

 

11. «Ти так багато з’їла!»

«Одного разу після обіду моя мама подивилася на мою тарілку і сказала:« Ти сьогодні так багато з’їла! », І коли я дивилася на неї, вона додала: «Це добре». Вона не мала на увазі нічого поганого, [але] ці слова запам’яталися мені, і я не їла нічого до кінця дня. – Джессіка Е. В.

 

12. «Тобі потрібно більше старатися».

«Якби ти намагалася їсти частіше, ти б не була такою худою і тобі не довелося б щосили підтримувати вагу. У тебе б не було таких проблем зі здоров’ям». Я чую це буквально кожен раз, коли бачуся з кимось із членів моєї сім’ї. … Я знаю, у мене є проблеми з їжею. Мене завжди змушували бачити в цьому свою провину». – Аманда С.С.

 

13. «Принаймні, ти не наркоман».

«У мене розлад харчової поведінки, і хтось колись сказав – ну, це краще, ніж бути алкоголіком або наркоманом!» – Енн С. С.

 

14. «Ти така худа!»

«Нічого собі, ти виглядаєш так добре. Я не можу повірити, що ти так швидко скинула вагу після народження дитини!». Так, будь ласка, підтримайте мою анорексію своїми компліментами. Відразу після того, як у мене народилася дочка, я втратила всі свої результати, але дуже скоро повернулася в форму. Я все ще борюся, і компліменти про те, наскільки я худа, змушують мене хотіти схуднути ще більше ». – Катт С.

«Ти виглядаєш такою худенькою!» Перед тим, як повечеряти в ресторані з другом сім’ї він зробив мені такий комплімент. … Я скинула багато кілограм, тому що була дуже пригнічена, щоб їсти і ненавиділа своє тіло. Тепер кожен раз, коли мені нагадують про це таким чином, я згадую цей момент і хочу бути такою знову, незважаючи на те, що мені це не підходить. Будь ласка, не коментуйте вагу людини – ви не знаєте, через що вона проходить і як вона до цього ставиться ». – Ванесса С.

«Я одужала від анорексії, але комфортне вживання їжі – це боротьба, яку я до сих пір веду. Тренування змушують мене відчувати себе добре, але кожен раз, коли я повідомляю про це деяким людям, вони кажуть мені: «Ти і так худа! Тобі не потрібно тренуватися» або «тобі не потрібно худнути». Це стосується не тільки моєї зовнішності, але і мого психічного здоров’я, і ​​я відчуваю, що багато людей забувають, що тренуватися можна не тільки заради втрати ваги. Також дуже складно чути ці коментарі, тому що, коли у мене була анорексія, я підтримувалась цими коментарями, і вони давали мені додаткову мотивацію морити себе голодом, виснажуючи себе до того ж тренуваннями». – Ханна Л.

«Дієтолог, у якій я спостерігалася, працює з діабетом типу 1, оскільки у мене тип 1, вона сказала мені не бути дурною, оскільки хотіла б бути такою ж худою, як я. Я насправді анорексик і діабетик. З надзвичайно низькою вагою ». – Олена Д.

 

15. «Ти повинна сісти на дієту».

«Я завжди виснажувала себе голодом. Тому, коли хтось говорить мені, що мені потрібно сісти на дієту, щоб схуднути, мені боляче це чути, адже якби вони тільки знали, через що я пройшла ». – Зефер Х.

«Після боротьби з розладом харчової поведінки і спотвореним уявленням про своє тіло протягом більшої частини мого життя в минулому році мені нарешті вдалося набрати вагу, я добралася до стадії, коли відчуваю себе комфортно і, мені, нарешті, не приписують недостатню вагу. І все це для того, щоб після всього цього мій близький друг сказав мені, що я виглядаю пухкою і повинна прибрати живіт ». – Росс С.

«Коли я вчилась в середній школі, я трохи схудла. Подруга моєї мами сказала, що я така гарна. Якби я ще трохи схудла, я могла б стати моделлю. Те, що я почула, було: «Як би ти не старалася, цього ніколи не буде достатньо». – Крісті Л.

 

16. «Тобі пощастило».

«Тобі так пощастило!» Я не вважаю це везінням. Я худа, але тільки тому, що занадто швидко худну. Коли я відчуваю сильний стрес або занепокоєння, я припиняю їсти і можу швидко схуднути, а потім щосили намагаюся відновити здорову вагу. Мені не пощастило”. – Трікс П.

 

17. «Ти виглядаєш такою здоровою».

«Ти виглядаєш здоровою». Коли я проходила лікування, це було компліментом, але я відчувала, що вони підкреслюють збільшення моєї ваги ». – Кіммі Б.

«Я не розумію, ти виглядаєш такою здоровою і щасливою». Якщо я вмію прикидатися, це не означає, що у мене все добре ». – Джессіка Р.

Якщо ви боретеся з розладом харчової поведінки, ви не самотні. Потрібно багато сил, щоб працювати над відновленням розлади харчової поведінки, незалежно від того, на якому етапі ви перебуваєте зараз.

 

Джерело  https://themighty.com/…/…/hurtful-comments-eating-disorders/