Лікування розладу харчової поведінки – трудомісткий процес. В ході лікування важливо сформувати нове ставлення до їжі. Це буває непросто через уже існуючі переконання і почуття.

Люди з РХП часто відчувають почуття тривоги (занепокоєння або почуття провини), коли починають міняти звичну поведінку. Наприклад, людина може відчути провину після прийому їжі, якщо раніше віона обмежувала себе.

Через ці переконання і почуттія дуже складно відмовитися від патерну поведінки, властивого РХП. Здається, коли з розладом буде покінчено, люди знову почнуть цінувати себе.

Коли мова йде про одужання від РХП, дуже важливо виявляти до себе співчуття. Самоспівчуття – це ставлення до себе як до найкращого друга – з тієї ж добротою і прийняттям. Ми пропонуємо вам п’ять порад з самоспівчуття для одужання від розладу харчової поведінки:

 

Одужання від розладу харчової поведінки не є лінійним

Переживати невдачі – це нормально. Одужання більше схоже на спіраль, ніж на пряму лінію. Можна рухатися вгору або вниз по спіралі, але це не означає, що все повернулося на круги своя. Цілком природно, що повернення до РХП, може вас турбувати.

Рецидив – це частина одужання. Він може виявити фактори уразливості і показати сфери, в яких вам важливо сформувати нові стратегії поведінки. Рецидиви можуть бути спровоковані відвідинами якогось соціального заходу.

Після заходу проаналізуйте, що ж було тригером, і як з цим впоратися в майбутньому. Це усвідомлення може допомогти просунутися далі в одужанні.

Відзначте, як ви бачите своє одужання

Всі визначають одужання по-різному. А як ви бачите його для себе? Яким буде ваше життя без РХП?

Зосередьтеся на тому, як ви наближаєтеся до заповітної точки, де ви здорові. Щоб обмежити самокритику, важливо сконцентруватися на вашому особистому шляху до заповітної мети.

 

Зосередьтеся на позитивних моментах

Страшно думати про всі зміни, які можуть знадобитися для одужання. Добре мати цілі, щоб знати, до чого ви прагнете.

У той же час важливо усвідомлювати вже досягнутий прогрес. Це допоможе зберегти мотивацію і позитивно оцінювати досягнуті результати.

Чи немає у вас подвійних стандартів?

Пам’ятайте, співчуття до себе – це така ж підтримка і доброта до себе, яку ми надали б інашій людині в цій же ситуації. Якщо ви засуджуєте себе, подумайте, стали б ви так само лаяти свого друга? Ймовірно ні, і ви теж заслуговуєте доброго ставлення до себе самого.

Дозвольте собі отримати підтримку в лікуванні розлади харчової поведінки

Людям з розладами харчової поведінки може бути важко прийняти підтримку інших людей. Однак вона може бути дійсно корисною в процесі одужання.

Якщо ви дозволите собі отримувати допомогу і турботу від інших, це може полегшити лікування. Дозволити іншим бути поруч з вами – це один із способів проявити до себе доброту.

Іноді люди з РХП відчувають почуття сорому за те, хто вони є, або за те, як їх розлад харчової поведінки вплинув на їхнє життя. Проте кожна людина в лікуванні заслуговує співчуття, тому що розлади харчової поведінки відображають емоційний біль, з яким важко впоратися. Будь-яка людина, що зазнає болю, заслуговує доброго ставлення, в тому числі і ви.

 

Джерело https://www.eatingdisorderhope.com/blog/5-important-self-compassion-tips-for-eating-disorder-recovery