Анорексія може серйозно вплинути на людину. Нервова анорексія є одним із найбільш смертоносних психічних захворювань. Анорексія не тільки призводить до емоційного болю, але також викликає серйозні медичні проблеми. Саме це робить розлад таким небезпечним і потенційно смертельним.

 

Що таке анорексія?

Нервова анорексія – це розлад харчової поведінки, що характеризується суворим обмеженням їжі та спричиняє небезпечну втрату ваги. Люди з анорексією обмежують кількість їжі через страх набрати вагу. Іноді можуть бути залучені інші розлади поведінки, щоб схуднути, наприклад компульсивні вправи, очищення або використання проносних засобів.

І скільки б ваги не втрачалось, люди з анорексією не припиняють таку поведінку. Насправді вони можуть навіть не усвідомлювати, що така поведінка є проблемною. Тож людина навіть і не подумає звернутися за лікуванням.

За останні 50 років кількість людей з діагнозом «анорексія» продовжує зростати. Багато людей ризикують померти внаслідок ускладнень на організм.

 

Ось 8 медичних ускладнень анорексії

Люди з анорексією мають у 10-12 разів більший ризик передчасної смерті. Це пов’язано з тим, що захворювання сильно впливає на організм. Серед медичної спільноти добре відомо, що анорексія дуже небезпечна. Цей розлад впливає практично на кожну основну систему органів і може викликати інші проблеми, наприклад високий кров’яний тиск.

 

Серцево-судинна система

Анорексія може впливати на серце та кровоносні судини кількома різними способами. Один із найпоширеніших – аномально низький пульс або артеріальний тиск. Це може призвести до серйозних медичних проблем, зокрема до серцевої недостатності або раптової смерті через нерегулярне серцебиття.

 

Покривна система

Анорексія може сильно вплинути на стан шкіри. Лануго — це тонке волосся, яке покриває тіло, особливо обличчя та спину. Лануго з’являється, коли людина настільки втрачає вагу, що її тіло намагається підтримувати безпечну температуру з допомогою волосся. Інші проблеми шкіри – легке утворення синців, виразки або непереносність холоду.

 

Травна система

Значна втрата ваги може негативно вплинути на травну систему. Люди з анорексією можуть мати проблеми з травленням, наприклад, запор. Запор може виникати просто через недостатню кількість їжі для перетравлення або через уповільнення роботи товстої кишки. Це може викликати біль і здуття.

Іншим можливим побічним ефектом анорексії є затримка випорожнення шлунка. Це може призвести до болю, а також спричинити отвори в кишківнику або смерть.

 

Ендокринна система

Ендокринна система керує гормонами та обміном речовин. Анорексія впливає на ендокринну систему кількома різними способами. У жінок анорексія може призвести до втрати менструального циклу. Це називається аменореєю і трапляється приблизно у 50-75% жінок.

Аменорея викликана гормональними змінами. Пізніше це може призвести до труднощів із зачаттям або здоровою вагітністю. Однак чоловіки теж відчувають гормональні зміни в результаті анорексії. Представники обох статей можуть відчувати затримку росту, затримку статевого дозрівання, сповільнений метаболізм і втрату кісткової маси.

Втрата менструального циклу є сигналом про серйозну проблему. Однак для чоловіків та інших людей, у яких немає менструації, цієї небезпеки немає. Але анорексія може призвести до того, що розлад триватиме довше, може знизити статевий потяг і зміни в яєчках.

 

Кровоносна система

Анорексія також може вплинути на кров! Це може проявлятися анемією або лейкопенією. Ці два стани є результатом недостатньої кількості еритроцитів або лейкоцитів. Інші зміни в крові можуть впливати на кістковий мозок.

 

Нервова система

Значна втрата ваги може спричинити зменшення мозку, що ускладнює логічне мислення та концентрацію. Здається, що це не так, бо багато людей з анорексією досягають успіхів у школі чи на роботі, але з часом їхні показники успішності падають. Насправді зміни можуть бути настільки значними, що мозок при анорексії схожий на мозок людини з хворобою Альцгеймера!

 

Опорно-рухова система

Анорексія може вплинути на здоров’я кісток. Як згадувалося раніше, різка втрата ваги може призвести до втрати кісткової маси. Це може перерости в остеопороз або загальне зниження сили. Медики виявили, що це частково пов’язано зі зниженням рівня тестостерону.

 

Дихальна система

Дихальна система відповідає за легені. Людям з анорексією може бути важко дихати – навіть до появи емфіземи. Емфізема – це захворювання легенів, яке ускладнює дихання та не піддається лікуванню.

Ми не хочемо вас залякати знаннями про медичні наслідки розладу харчової поведінки. Звісно, це не мета цієї статті. Обговорювані медичні наслідки, безумовно, лякають, але ця публікація має інформативний характер.

Кожен повинен знати про вплив анорексії на свій організм. Якщо ви або ваші близькі відчуваєте труднощі, не соромтеся звернутися за допомогою. Допомога є, і ви гідні її отримати.

 

Джерело https://www.eatingdisorderhope.com/blog/8-medical-complications-of-anorexia