Здається, що тільки жінки турбуються про те, як вони виглядають. Але у чоловіків теж є ця тривога, яка впливає на їхнє ставлення до свого тіла.

І часто в усьому винна соцмережі. Спенсер Купер, на чий образ вплинули медіа, зізнався BBC News: «Ми всі ведемось на певні образи про те, як виглядати і поводити себе. Образ, який постійно з’являється в моїй голові – це круті, м’язисті чоловіки з соцмереж ». І Купер правий.

 

Образ ідеального чоловіка в соцмережах

Дослідники проаналізували 1000 постів в Instagram, щоб зрозуміти, яким користувачі хочуть показати своє тіло в соцмережах. Більше половини постів (62%) – підтягнуті, худі чоловіки, (41%) – м’язисті хлопці. Багато користувачів хочуть продемонструвати, що працюють над своєю вагою, наприклад, займаються спортом (86%), сидять на дієтах (38%) або намагаються є менш калорійну їжу (1%).

Чоловіки також пишуть в постах про свої цілі щодо здоров’я або спорту (53%), (44%) міркують на тему привабливості і (менше 1%) висловлюють свою думку про те, яким повинен бути чоловік.

Але більш показовим є те, як на це реагують інші користувачі. Дослідники виявили, що пости струнких, м’язистих чоловіків в Instagram залучають набагато більше уваги, ніж менш м’язистих або підтягнутих. Однак реальність така, що в усьому світі тільки близько 37% чоловіків такі ж стрункі і м’язисті, як образи з Instagram.

Аарон Флорес, дієтолог-нутриціології в інтерв’ю Healthline пояснив: «Подібна форма тіла можлива лише для половини відсотка чоловічого населення. Але цей образ вкоренився в умах людей як зразок мужності».

 

Вплив соціальних мереж на образ чоловічого тіла

Такий спотворений образ чоловічого тіла в Instagram має досить сильний вплив. Тиск, який відчувають чоловіки, намагаючись довести своє тіло до м’язистої досконалості, може змусити їх відчувати незадоволеність своїм зовнішнім виглядом.

Національна асоціація розладів харчової поведінки (NEDA) стверджує, що прагнення багатьох чоловіків бути стрункими і м’язистими виходить з культурного переконання про те, що чоловік повинен бути підкачаним. Акцент на такій статурі привів до того, що близько 25% чоловіків вважають, що у них недостатня вага, а 90% підлітків займаються фізичними вправами, щоб набрати м’язову масу.

Але коли чоловік починає харчуватися певним чином і посилено тренуватися, швидше за все він відчуває, що не відповідає загальноприйнятій ідеалу.

Він починає думати, що його тіло менш привабливе, ніж у інших. Він також може соромитися свого тіла або переживати про те, як виглядає.

 

Розлади харчової поведінки у чоловіків

Національна асоціація розладів харчової поведінки попереджає, що проблеми зі сприйняттям тіла можуть бути провісниками розладів харчової поведінки (нервової анорексії, нервової булімії і переїдання).

Прагнення виглядати як лідери думок в Instagram може стати початком розвитку нездорових відносин з їжею і своїм тілом. Чоловіки можуть надмірно займатися спортом, переїдати, а потім очищатися, обмежувати прийом їжі або зловживати проносними. Рух #fitnessgoal може перерости в неконтрольоване прагнення стати стрункіше і мати більше м’язів, що може негативно позначитися на здоров’ї.

Серед людей з критеріями розладу харчової поведінки, 25% з нервовою анорексією, 25% з нервовою булімією і 36% з переїданням становлять чоловіки. Все більше чоловіків, ніж раніше звертається за лікуванням або госпіталізується з розладом харчової поведінки.

На жаль, стереотипи про розлади харчової поведінки існують і сьогодні. Один з них про те, що РХП – хвороба молодих жінок. Ось чому так багато чоловіків замовчують про свої труднощі зі сприйняттям тіла або харчовою поведінкою.

Чоловіки набагато складніше, ніж викладають культурні стереотипи. Деякі чоловіки стурбовані відсутністю ідеального м’язистого тіла, а інші – ні. Насправді деякі чоловіки незадоволені своєю вагою, формою тіла, але це не має нічого спільного з м’язовою масою.

Так чи інакше розлади харчової поведінки впливають на чоловіків. Ось чому так важливо створювати більш безпечний простір, де чоловіки можуть обговорювати своє занепокоєння з приводу образу тіла і свої відносини з їжею.

 

Джерело https://www.eatingdisorderhope.com/blog/unattainable-standards-on-social-media-lead-to-negative-body-image-in-men