Образ тіла – це ваші думки, сприйняття та ставлення до свого зовнішнього вигляду. Яким ви бачите себе та відчуваєте своє тіло (наприклад, зріст, форму та вагу), коли дивитесь у дзеркало?

Позитивний образ тіла – це чітке, правдиве сприйняття вашої форми; коли ви бачите різні частини свого тіла такими, якими вони є насправді. Бодипозитив (або задоволеність тілом) – це відчуття комфорту та впевненості у своєму тілі, прийняття природної форми, розміру тіла та усвідомлення, що зовнішній вигляд дуже мало говорить про характер і цінність людини як особистості.

З іншого боку, негативний образ тіла передбачає спотворене сприйняття своєї форми. Негативний образ тіла (або незадоволення тілом) включає почуття сорому, тривоги та хибного самоусвідомлення. Люди, які сильно незадоволені своїм тілом, відчувають, що їхнє тіло має недоліки порівняно з іншими, частіше страждають від почуття депресії, ізоляції, низької самооцінки та розладів харчування. Хоча єдиної причини розладів харчової поведінки немає, дослідження показують, що незадоволеність своїм тілом є найпоширенішим фактором розвитку нервової анорексії та нервової булімії (Stice, 2002).

Занепокоєння зовнішнім виглядом часто починається в ранньому віці та триває все життя. У віці 6 років дівчатка починають висловлювати занепокоєння щодо власної ваги чи фігури, і 40-60% дівчат початкової школи (віком 6-12 років) стурбовані своєю вагою або вважають себе надто товстими. (Smolak, 2011). До того, більш ніж половина дівчат-підлітків і майже третина хлопчиків-підлітків використовують нездорову поведінку для контролю ваги, наприклад пропускають їжу, голодують, курять сигарети, очищуються і приймають проносні засоби (Neumark-Sztainer, 2005). Важливо відзначити, що вік початку захворювання різний в залежності від особисточті, і ці проблеми зі зовнішнім виглядом тіла можуть виникати раніше або взагалі не виникати.

Занепокоєння зовнішнім виглядом може вплинути на всіх. Попри те, що люди різного віку, статі та культури однаково схильні до проблем з образом тіла, традиційно існують різні тригери та тиск, пов’язаний із зовнішністю, залежно від статі людини. У західній культурі дівчата часто відчувають тиск суспільного ідеалу зовнішнього вигляду (іноді його називають ідеалом стрункості, краси), а хлопчики – потребу бути худими та м’язистими.

Рух бодипозитиву популяризує різноманіття розмірів, здорове сприйняття тіла для будь-якого віку, статі, раси, здібностей тощо. Важливо, щоб ми продовжували сприймати різноманітність тіла, визнаючи всі тіла хорошими. Хоча у кожного з нас можуть бути дні, коли ми почуваємося некомфортно у своєму тілі, ключем до формування позитивного образу тіла є повага до нашої природної форми. Тож ми маємо навчитися долати ці негативні думки та почуття позитивними та підбадьорливими думками.

Прийміть себе. Прийміть своє тіло.

 

Джерело https://www.nationaleatingdisorders.org/body-image-eating-disorders