Якщо під час одужання ваше тіло залишається у великому розмірі – це не погано

Відновлення від розладу харчової поведінки в суспільстві, зосередженому на худорлявості, може бути складним процесом. Ще важче, коли ти повертаєшся до тіла, яке не відповідає ідеалу стрункості. Якщо ви маєте більшу фігуру при розладі харчової поведінки або набираєте вагу під час одужання, ви, ймовірно, зіткнетеся зі стигмою щодо ваги.

 

Стереотипи про одужання від розладу харчової поведінки.

Як виглядає типовий образ одужання від розладу харчової поведінки? Це молода жінка, яка набуває ідеально стрункого тіла. Але це далеко не показує справжню картину одужання. Є багато людей з розладами харчової поведінки, які мають більші тіла або які, одужуючи, набирають вагу. Це дуже тисне, особливо коли прикладів відновлення великого тіла є дуже мало.

Людина починає сумніватися, чи все з нею ок, коли єдине уявлення про одужання — це струнке тіло. Інші спеціалісти можуть навіть підтвердити, що вона щось зробила не так. Щобільше,  багато фахівців запевняли пацієнтів з розладом харчової поведінки, що вони «не дадуть їм розтовстіти».

 

Тіла різноманітні

Нагадуємо: люди, які переїдають, можуть бути будь-якого розміру, не лише великого. А люди з анорексією та обмеженнями (без переїдання) можуть мати тіло будь-якого розміру, зокрема велике. При цьому не кожна людина з більшою вагою переїдає або має розлад харчової поведінки. Тіла створені різними. Завжди були люди з великим тілом. Розмір тіла людини не є індикатором її харчування, розладів харчової поведінки, її здоров’я чи цінності.

 

Зіткнення зі стигмою ваги

Шира Розенблут, LCSW, терапевт розладів харчової поведінки, опублікувала це в Instagram 25 травня 2021 року:

«Я хочу сказати про те, як це – витягнути себе з глибин пекла рецидиву розладу харчової поведінки та знову повернутися до великої ваги, коли сім’я та медичні працівники кажуть тобі, що ти тепер вдалась до інших крайнощів». Я хочу сказати про те, як може бути нестерпно важко їсти, навіть якщо ви пройшли місяці лікування, повернулися до свого великого тіла, а потім люди запитують: «Ти впевнена, що можеш так багато їсти?». Я хочу сказати про те, як це відчувати сумніви в собі з кожним шматочком їжі, який ти споживаєш, у світі, який говорить тобі, що ти явно робиш щось не так, якщо ти товстий. …У мене немає слів, щоб сформулювати пекло життя з розладом харчової поведінки, а потім чути від людей, що «ти якось набрала», коли кожен кілограм, який ти набирала під час одужання, був болісною боротьбою».

Це несправедливо, але люди з великим тілом часто мають більше труднощів з доступом до лікування, не отримують достатню кількість їжі та підтримку у припиненні надмірних фізичних вправ, а також відмовляють покриття страховки на лікування. Ймовірно, ви наполегливо боролися за своє одужання. Можливо, ви вважали, що ваш розлад харчової поведінки менш важливий, якщо ви не були такими худими, як інші. Якщо після завершення лікування ваше тіло буде великим, ви можете відчути приниження інших, як Шира.

 

Прийняття великого тіла у світі фетфобії

Якщо ви набрали вагу під час одужання, пам’ятайте, що ваше тіло не помиляється. Розмір не є ознакою того, що ваше одужання є менш ефективним або що ви робили щось неправильно. Неправильним є суспільство, яке пропагує худорлявість як єдиний ідеал. Може виникнути спокуса подумати про схуднення, але пам’ятайте: обмеження їжі не повинно бути частиною лікування, і воно може призвести до рецидиву.

Натомість ви можете переглянути культуру дієт та дізнатися більше про стигму на основі ваги. Обов’язок змін не лежить лише на одній людині. Суспільство в цілому потребує змін. Ми всі повинні кинути виклик ідеалу худорлявості.

Похваліть своє тіло за те, яким воно є. Будьте більш співчутливими до себе. Знайдіть фахівців, які підтримують принцип «Здоров’я в кожному розмірі». Вам може дуже допомогти знаходити приклади та спільноти, які підтримують великі тіла.

Ми розуміємо, що ця робота важка. Протистояти культурі дієти складно, але це може принести вам спокій і свободу, яких ви ніколи не знали. І ми готові підтримати вас у цій подорожі.

 

Джерело https://www.eatingdisordertherapyla.com/recovering-big/#more-4677