Одужання від РХП – це, по суті, відновлення зв’язку з самим собою. Хоча розлади харчової поведінки, на перший погляд, пов’язані з вживанням їжі, вони також мають емоційне підґрунтя.
Часто розлади харчової поведінки виникають, як спосіб справитися з важкими емоціями – тривогою або сильним сумом. Тому повернення до себе і своїх почуттів сприяє одужанню.
Проходячи лікування РХП, можна зробити деякі кроки для відновлення контакту з собою. Ось п’ять порад, які можуть допомогти:
Відновіть зв’язок з емоціями
Дослідження показали, що люди з розладами харчової поведінки схильні використовувати уникнення як стратегію виживання. Це означає, що люди в більшості випадків уникають контакту зі своїми почуттями,  не проживаючи їх. Наприклад, людина гнівається на когось, але замість того, щоб висловити свій гнів безпосередньо, вона переїдає або викликає блювоту.
Якщо емоції не проживаються, це стає проблемою. Ось чому так важливо відновити контакт зі своїми почуттями під час одужання. Один з ефективних способів – ведення щоденника.
Можна вести щоденник по-різному, наприклад, малювати або писати про свої почуття. Який би спосіб ви не вибрали, ви станете краще усвідомлювати свої емоції.
Увійдіть в контакт зі своїм тілом
Розлад харчування може сильно вплинути на відносини людини зі своїм тілом. Крім негативного сприйняття тіла, багато розладів харчової поведінки, такі як очищення за допомогою блювоти або обмеження в харчуванні, призводять до розриву зв’язку з тілесними відчуттями. Така поведінка йде проти природи організму, тому потрібно зупинитися, і побути наодинці з собою.
Ви можете налагодити контакт зі своїм тілом за допомогою усвідомленості, соматичної терапії або фізичної активності, яка включає розум і тіло, наприклад, йоги. Дослідження показали, що йога допомагає увійти в контакт зі своїм тілом.
Ще один дієвий спосіб налагодити зв’язок між розумом і тілом – заново навчитися їсти. Один з поширених наслідків РХП – це втрата сигналів про почуття ситості. Прислухання і повага до  потреб свого тіла сприяє здоровим відносинам з самим собою.
Будь більш дбайливі до своїх почуттів
Складно бути в відносинах з людиною, яка засуджує або критикує. Те ж саме справедливо і для ваших відносин з самим собою під час одужання від розладу харчової поведінки. Самоспівчуття може зменшити почуття ненависті до себе. Оскільки ненависть тільки підсилює РХП, дуже важливо звести до мінімуму це почуття.
Самосспівчуття може здатися неприродним, якщо ви звикли думати про себе погано. Спостерігайте за тим, що ви говорите собі, і ставте під сумнів ці висловлювання. Наприклад, якщо ви помилилися і почали думати, що ви дурні, зупиніться, і задайте собі питання.
Невже помилка говорить про розумові здібності? Ні, все ми люди, і всі робимо помилки. Якщо вести з собою діалог, і оскаржувати негативні твердження, ви зможете стати більш співчутливими до самих себе.
Не думайте про РХП, розвивайте себе як особистість
Ви можете краще пізнати себе, якщо будете розвивати ті сфери свого життя, які не пов’язані з проблемами харчування або образом тіла. Наприклад, за допомогою хобі, освіти, кар’єри, відносин або духовних практик.
Якщо ви не знаєте, з чого почати, подумайте про те, що вам подобалося в дитинстві. Може якісь теми, які вам було цікаво вивчати, або щось, що ви любили робити? Дослідження свого дитинства – один із способів заново познайомитися з собою.

Створюйте підтримуючі відносини
Важливо мати підтримку близьких, особливо під час одужання. Друзі, члени сім’ї та лікуючі фахівці можуть вплинути на вашу думку про себе. Висловлюючи свою підтримку, турботу, співчуття вони можуть допомогти вам побудувати довірчі відносини з самим собою.

Які б способи створення кращих відносин з собою ви б не вибрали, одужання від РХП – це можливість заново відкрити себе. Це подорож до себе може бути часом важкою, але вона призведе вас до більш щасливого життя.

Джерело https://www.eatingdisorderhope.com/blog/five-tips-healthier-happier-relationship-yourself-recovery-eating-disorders