Стрес – один з найбільш частих тригерів розладів харчової поведінки.

Часто люди вдаються до РХП, щоб впоратися зі стресом або уникнути його.

На жаль, як показують дослідження, переїдання дійсно допомагає зменшити тривожність. Але при цьому шкода, яку переїдання може завдати тілу, мозку, життю, а також віднощенню до себе та інших говорить про те, що цю стратегію навряд чи можна назвати корисною і стабільною. Щоб зменшити кількість випадків переїдання для боротьби зі стресом, потрібно мати в запасі альтернативні методи.

 

Визначте передумови стресу

Стрес проявляється у всіх по-різному, як у свідомості, так і в тілі. Щоб виробити стійкість до стресу, важливо розпізнавати, коли він посилюється. Деякі фізичні передумови стресу і тривоги проявляються через тиск в грудях, розлад шлунка, почуття нервозності, тремтіння, біль в голові, шиї і / або щелепах,  судоми.

Психологічні передумови стресу – це затуманений розумовий процес, стрибкоподібні думки, концентрація на найгіршому сценарії, нездатність зупинити потік думок, підвищений страх і занепокоєння про все, що важко контролювати.

Також важливо розпізнавати ситуаційні тригери вашого стресу. Деякі ситуаційні стресори можуть включати в себе конфлікти з іншими людьми, нерозуміння,  наближаючийся дедлайн, напруга від досягнення мети, соціальна взаємодія, очікування соціуму, перебування в невідомих обставин і / або невпевненість в собі і т.д.

Подумайте, коли ви в останній раз відчували себе в стресі, і спробуйте визначити симптоми і тригери, які йому передували. Помічайте їх в повсякденному житті, і, якщо вони виникають разом з тривогою, переходите до наступної поради.

 

Досліджуйте свої стратегії подолання стресу

Так само, як стрес у всіх проявляється по-різному, існують різні стратегії його подолання. Якщо ви боретеся з приступоподыбним переїданням, можливо, ви заїдали стрес. Визнаючи цей шлях неефективним, небезпечним і нестабільним, вам потрібно буде час, щоб навчитися новим, більш ефективним і безпечним навичкам подолання стресу.

Вивчаючи різні стратегії, складайте список і завжди тримайте його при собі. У цьому списку можуть опинитися імена ваших близьких, малювання, ходьба, глибоке дихання, навички заземлення, усвідомленість, навички справлятися з дистрессом, музика, розваги, регулювання емоцій і т. д.

 

Використовуйте нові стратегії подолання стресу

Марно просто мати цей список, якщо ви не збирайтеся використовувати його як альтернативу переїданню. Перебуваючи в стресі, зверніться до цього списку і пробуйте всі пункти (в будь-якому порядку), поки ваш дистрес не зменшиться.

Емоції змінюють одина одну. Стрес триватиме недовго, і, врешті-решт, одна з стратегій допоможе вам пережити цей емоційний сплеск.

 

Джерело  https://www.eatingdisorderhope.com/blog/building-resilience-to-stress-in-binge-eating-disorder