Одужання від розладу харчової поведінки досить складний процес. Він ще більше ускладнюється, коли до захворювання додаються інші умови. Ось, що важливо враховувати, коли людина з РАС (розладом аутистичного спектра) лікується від РХП:

 

  1. Знайдіть команду спеціалістів, яка знається на розладах аутистичного спектра та на розладах харчової поведінки

Поширеною проблемою є пошук програм та лікарів, які розуміють і РАС, і розлади харчової поведінки. Деякі спеціалісти намагаються лікувати розлад харчової поведінки, закриваючи очі на розлад аутистичного спектра. Такий підхід навряд спрацює. Ці захворювання пов’язані не лише біологічно. Наприклад, розлад харчової поведінки, закриває деякі потреби людей з РАС, як-от зменшення сенсорного перевантаження, регулювання емоцій або спілкування з іншими. Для успішного лікування потрібно досліджувати, як перекликаються ці два захворювання, а не відділяти їх одне від одного.

 

  1. Визначте, які думки та переконання виникли через РХП, а які можуть бути пов’язані з рисами РАС

Наша ціль – лікувати розлад харчової поведінки, а не змінювати аутистичні риси. Визначити, що пов’язано з РХП, а що – з РАС, може бути важко. Не потрібно робити це відразу, оскільки цей процес відбуватиметься протягом усього періоду одужання. Деякі запитання, які можуть допомогти в цьому:

Така поведінка щодо їжі була в мене і до РХП?

Чи проявляється ця модель поведінки у моєму житті у сферах, які не пов’язані з моїм РХП?

Чи мені все ще допомагає, коли я____? Якщо ні, то як я можу підтримувати себе та свої особливості, продовжуючи лікування?

 

  1. Пам’ятайте, що кожен проходить лікування у своєму темпі

Одужання людей з РАС може бути тривалішим та складнішим, бо потрібно знайти відповідних спеціалістів та подолати стрес, пов’язаний зі змінами. Не дивіться на те, яку кількість роботи ще потрібно зробити, похваліть себе за прогрес, якого ви вже досягли. Те, що він може бути повільнішим, не означає, що цього не відбувається.

 

  1. Працюйте над тим, щоб зрозуміти свої унікальні риси, які стануть для вас перевагою в процесі відновлення.

Ми звикли докоряти собі за «інакшість», але деякі наші відмінності насправді можуть бути сильною стороною, коли йдеться про відновлення. Подумайте про свої унікальні риси та запишіть в щоденник, як вони можуть допомогти вам одужати. Коли ви стикаєтесь з перепонами, перегляньте свої записи та визначте, які риси можуть стати вам в нагоді. Підхід до викликів з точки зору сильних сторін є ефективним і розширює можливості.

Maggie Klyce

 

Джерело https://www.nationaleatingdisorders.org/blog/eating-disorder-recovery-tips-autistic-individuals