На жаль,  повідомлення про нові модні дієти, які обіцяють забезпечити «оптимальне» здоров’я є повсюдними. Думка про те, що з вашим тілом щось не так, є токсичним міфом, який заробляє мільярди на індустрії дієт і завдає шкоди розумовому, емоційному, фізичному та духовному здоров’ю більшості людей. Ідея про те, що здоров’я дорівнює певному ІМТ (нижчому) і виключає інші ІМТ (нормальний або вищий) підтримується системою охорони здоров’я і завдає більше шкоди, ніж користі. В кожному медичному закладі пропагується думка про те, що худоба означає здоров’я (ідея, яка не підтверджується дослідженнями, корениться в системному гнобленні людей з великою масою тіла, а також в расизмі).

 

Перед початком 2023 року багато людей замислюється про те, чого вони хочуть для себе в новому році. Через культуру дієт та ідеалізацію стрункості звідусіль в Інтернеті, по телебаченню, на прийомі у лікаря, багато людей включають дієту в список своїх новорічних обіцянок. Культура, в якій ми живемо, медична система, і передноворічний час стали вибуховою сумішшю. Моя практика як фахівця з розладів харчової поведінки узгоджується з принципами «Здоров’я в будь-якому розмірі» та зосереджуються на комплексному здоров’ї, яке включає якість життя та психічне здоров’я людини! Здається, що решта світу живе за принципом вузької та недосяжної ідеї «Здоров’я за будь-яку ціну». Такою ціною стає дотримання небезпечних і екстремальних дієт і фізичних вправ, а для багатьох людей взагалі нехтування своїм тілом і здоров’ям. Одним із ризиків досягнення «Здоров’я» за будь-яку ціну є розвиток небезпечних і потенційно смертельних розладів харчової поведінки.

 

ЧИМ ЗАМІНИТИ ОБІЦЯНКИ ПРО ВАГУ, ДІЄТУ АБО ЗМІНУ ЗОВНІШНОСТІ

  1. Зрозумійте свої цінності: подумайте, що для вас справді важливо. Як ви хочете проводити свій час? З ким ви хочете бути поруч? Як ви можете проявляти любов, зокрема до себе відсьогодні?

 

  1. Повірте, що ваше тіло ідеальне прямо тут і прямо зараз…Таке…Як…Воно…Є!! Та є мінне поле, яке називається соціальними мережами. Нинішні алгоритми соцмереж націлені на підлітків і дорослих, що незадоволені своїм тілом і мають ризик розладів харчової поведінки. Ці люди потім знаходять недоліки у своєму тілі та шукають дієти, які їх «виправлять». Це токсичне поле, призначене для того, щоб зробити певних людей дуже багатими. А вас нещасними. Подивіться правді в очі – з вашим тілом все в порядку!

 

  1. Дотримуйтесь балансу, гнучкості та цінуйте різноманітність. Ідеальна стрункість і екстремальні дієти десятиліттями були в центрі нашої культури та рекламної індустрії. Ця брехня завдає вам болю, незалежно від розміру вашого тіла. Вона систематично пригнічує людей у великих тілах і тих, хто належить до меншості. Антидот ненависті та жорсткого контролю – це любов. Цінуйте різноманітність розмірів. Відзначайте баланс споживанням їжі та рухом в задоволення. Саме гнучкість є ознакою здоров’я. Засуджуйте розміризм та гноблення.

Кім Денніс (Kim Dennis), доктор медичних наук, CEDS

 

Джерело https://www.nationaleatingdisorders.org/blog/real-solutions-not-resolutions-nye