Було проведено безліч досліджень про вплив страху і відрази на розвиток розладу харчової поведінки. Це дуже сильні емоції, які можуть викликати РХП, тому виявлення страху і відрази може бути важливою частиною лікування розладу.

 

Як страх може впливати на розвиток розлади харчової поведінки

Кожна людина відчуває страх, і він може сильно впливати на те, що ми робимо, і те, чого уникаємо. У людей з РХП страх ірраціональний і зазвичай пов’язаний з тілом і їжею.

Наприклад, при нервової анорексії існує сильний страх набрати вагу. Це часто призводить до жорсткої обмежувальної дієти, надмірних фізичних навантажень і одержимості своєю зовнішністю. Часто цей страх відчувають люди з симптомами РХП, навіть якщо їх вага в дійсності мала.

У Емілі, 21-річної студентки медичного факультету, анорексія почалася в 15 років, коли вона сіла на дієту і стала занадто багато тренуватися, щоб впоратися зі стресом. Вона дуже схудла, але страх набрати вагу був настільки сильним, що це призвело до ще більш серйозних обмежень.

Зазвичай люди з симптомами розладу харчової поведінки, побоюються всього, що може привести до збільшення ваги, наприклад певних продуктів. «Їжа, що викликає страх», продукти з високим вмістом калорій або жирів можуть провокувати симптоми розладу харчової поведінки. Людина з РХП уникає певних продуктів, від яких, на її думку, вона погладшає.

 

Як відраза може впливати на розвиток розладу харчової поведінки

Як і страх, відраза – це звична емоція для людей з розладами харчової поведінки. Відраза може також бути прямою реакцією на певну їжу, що веде до відмови від їжі і обмеженням. Однак відразу може бути направлено і на самого себе.

Згідно з дослідженням, у людей з розладом харчової поведінки рівень відрази до себе вище, ніж у тих, у кого він відсутній. Відраза до себе часто пов’язано з негативними думками про своє тіло, якостями характеру і поведінкою.

Наприклад, булімія характеризується епізодами переїдання, за якими слідує очищення організму або голодування. Переїдаючі повідомляють про почуття відрази після своєї поведінки, що спонукає їх очиститися і обмежити свій раціон, щоб загладити провину.

 

Визначення ролі страху і відрази в лікуванні розладів харчової поведінки

Розуміючи роль страху і відрази в розладах харчової поведінки, людина може більш ефективно управляти своїми симптомами.

Згідно з дослідженням, відразу до їжі лікувати важче, ніж страх перед їжею у пацієнтів з нервовою анорексією. Інше дослідження показало, що рівень відрази через РХП зростає, коли посилюється страх. Це говорить про те, що відраза і страх часто йдуть рука об руку. Якщо людина впорається зі страхом перед їжею і збільшенням ваги, вона зможе позбутися і від почуття відрази.

Лія Пірс, дієтолог, пояснює важливість дієтотерапії для людей з РХП в подоланні їх страху перед їжею, особливо щодо жирів. «Важливо пояснити людям, що є корисні жири. Це мигдаль, горіхове масло, арахісове масло, незбиране молоко і волоські горіхи».

Пірс стверджує, що вживання певних продуктів не призведе до значного збільшення ваги, якого люди так бояться.

Завдяки знанням і експозиційній терапії, люди з розладом харчової поведінки, можуть позбутися страху і відрази. Коли ці емоції стане легше контролювати, симптоми розладу харчової поведінки також стануть більш керованими.

 

Якщо ви страждаєте від почуття страху і відрази, а також від інших симптомів розладу харчової поведінки, зверніться за допомогою.

 

Джерело  https://www.eatingdisorderhope.com/blog/role-fear-and-disgust-in-eating-disorders