Емма Джордано

Сучасний рух любові до себе вже змінив життя. Фотографії без фільтрів, повідомлення, що надихають та спроби великих компаній змінити стандарти краси викликали у багатьох довіру та впевненість. Але можливо позитивне сприйняття себе зустрічається ще не у всіх?

Можливо, увага довкола того, що «всі тіла красиві», підняла в вас глибоку невпевненість, про яку ви раніше не підозрювали. Можливо, ваш негативний образ свого тіла сидить настільки глибоко, що постійні твердження «Ти прекрасна!» не може змінити вашої думки. Ви не одні, якщо відчуваєте, що бодипозитив не приніс позитивних змін у ваше життя.

На мене особисто усі ці публікації про бодипозитив не впливають так, як, здається, впливають на інших. Так, я в захваті від того, що розмови про любов до себе стають все більш поширеними. Я розумію, як вони впливають на інших людей, але моя власна самооцінка залишається незмінною.

Я росла із розладом харчової поведінки, і вважаю свій досвід унікальним і нетиповим. Мені не дуже вірилось, що медіа з їхніми нереалістичними стандартами краси сприяли розвитку розладів харчової поведінки у дівчат-підлітків. Мій розлад харчової поведінки завжди був про мене саму; мій негативний образ тіла залежав і все ще залежить від того, як я ставлюся до себе, а не від того, як мене бачать інші, і вже точно не від того, як люди дивляться на інших людей. Хоча знаменитості ніколи не впливали на мій розлад харчової поведінки, я зрозуміла, що суспільство справді має здатність змінювати ставлення людини до себе. Тож я вважаю, що рух любові до себе для деяких справді може бути дуже корисним!

Однак натомість з’являються неоднозначні повідомлення, на кшталт «Ти МАЄШ любити себе» або «Тобі СЛІД любити себе». Такі послання можуть викликати зворотну реакцію. Звучить так, ніби любити себе – це обов’язок, який ми усі маємо виконувати. Якщо вам говорять, що ви повинні відчувати щось, а ви цього не відчуваєте, можуть закрастися думки про власну неадекватність або неправильність.

Люди, які мають проблеми зі ставленням до себе або не мають любові до себе, не є аномалією, і не завжди це є наслідком впливу стандартів суспільства; просто хімія нашого мозку може змусити нас думати про себе інакше, ніж ми могли б. Часом бодипозитивні пости транслюють: «Ти прекрасна, тобі має бути комфортно у власному тілі!», тоді я запитую себе: «Добре, але що, якщо я дійсно не можу це відчути прямо зараз?»

Існує також факт, що коли людина бачить навколо себе так багато людей, що задоволені своїм тілом, то може відчути власну невпевненість. Пости про бодипозитив привертають увагу до зовнішнього вигляду, і хоч мають добрий намір, одні отримають від них користь, а інші відчують себе вразливими. Шкода, що навіть найкращі зусилля щодо бодипозитиву та любові до себе можуть мати негативні наслідки для деяких, але саме тому важливо визнавати різні переживання та реакції людей. Ми всі унікальні. Ми всі по-різному реагуємо на повідомлення ЗМІ. Те, що вчить вас любові до себе, може відкинути когось на кілька кроків назад, і ми повинні продовжувати боротися за те, щоб рух охоплював усіх.

 

Тож, якщо ви вважаєте, що нещодавні публікації, які пропагують бодипозитив і любов до себе, скоріше токсичні, ніж корисні для вас, ось кілька способів боротися з негативними думками та навчитися любити себе у СВІЙ спосіб:

  1. Налаштуйте підписки згідно зі своїми потребами.

Якщо типові дописи з найпопулярніших облікових записів бодипозитиву не надихають вас, відпишіться! Шукайте людей, які надихають саме ВАС, а не більшість. Різним людям потрібні різні методи, і нормально йти проти норми, якщо це вам допомагає.

 

  1. Пам’ятайте, що бодіпозитив виходить за межі нашої біологічної фізики.

Можливо, вам важко полюбити кучері, які є у вашій родині, або їх відсутність. Ми не пов’язані структурою свого тіла, тож формуйте самі свій стиль! Носіть одяг, який додає вам впевненості. Укладайте волосся так, як вам більше подобається. Якщо вам подобається макіяж, наносіть його, незалежно від того, чи має він природний вигляд, чи таким, що вважається «неприйнятним». Якщо хочете, зробіть собі татуювання та пірсинг. Наші тіла — це не лише відбиток нашої генетики чи здоров’я. Вони є частиною нашого самовираження!

 

  1. Любов до себе та бодіпозитив часто пов’язують, але вони не є синонімами.

Є способи полюбити себе, які абсолютно не залежать від вашої зовнішності. Зосередьтеся на своїх досягненнях. Особисто для мене, відчуття задоволення від того, що ти зробив і над чим працюєш, дає більш довготривале відчуття цінності, ніж те, як ми виглядаємо сьогодні. Займайтеся тим, що любите. Продовжуючи займатися своїми улюбленими справами, ви зберігаєте позитивний настрій, а це – важливий чинник любові до себе. Подумайте про те, що допомагає вам любити себе, і зосередьтесь на цьому, якщо прийняття свого тіла не працює.

Зрештою, ви повинні знайти те, що працює для вас, а не просто слідувати закликам інших полюбити себе.

 

Джерело: https://www.nationaleatingdisorders.org/blog/what-to-do-when-it-feels-impossible-love-your-body