Літо – це сезон сонця, басейнів, пляжів, барбекю і, на жаль, стресу з приводу свого тіла. Через додатковий тиск, який чинить ця пора року, літо може стати справжнім випробуванням, повним потенційних пасток для тих, хто погано ставиться до свого тіла або страждає від розладів харчової поведінки.

 

Нереальні образи і послання, які вселяють невпевненість

Щороку, прямо перед початком літнього сезону, експерти з фітнесу красуються в бікіні, засмаглі знаменитості і моделі заповнюють соціальні мережі, обкладинки глянцю і миготять в телерекламі. Вони хваляться своїм накачаним пресом і задають питання на кшталт «Чи готові до літа?», Обіцяючи, що їх план дієти або тренування допоможе отримати «ідеальне для бікіні тіло» в найкоротші терміни.

Емілі Лок в своїй статті для блогу Національної асоціації з проблем харчової поведінки (NEDA) пише, що звідусіль нав’язується ідея того, що «наші тіла недостатньо гарні, і щоб відчувати себе впевнено і чудово провести літо, потрібно виглядати певним чином або важити X кілограм» .

Не дивно, що в потоці цих образів і послань, як має виглядати «тіло влітку», багато людей (навіть самі впевнені в собі) відчувають розгубленість і відчувають додаткову напругу в зв’язку з образом тіла.

 

Літній гардероб підсилює тиск

Ще одна причина, з якої літній час викликає тиск, пов’язана зі зміною гардеробу. У прохолодні місяці легко сховатися за громіздкими светрами і довгими штанами, але як тільки потеплішає, їм на зміну приходять відкриті шорти, майки, сарафани і купальники. Цей більш відвертий одяг може негативно впливати на образ тіла і привести до самоосуду.

 

Небезпеки тиску на образ тіла

Такий тиск може спонукати деяких людей більше займатися спортом або є харчуватись здоровіше, проте для людей з історією РХП або з дисморфїєю тіла, цей тиск ззовні може бути шкідливим і провокаційним. Крім того, невдоволення своїм тілом є одним із значущих чинників ризику розладів харчової поведінки, а це означає, що стрес перед літом може (поряд з іншими генетичними і екзогенними факторами) сприяти розвитку РХП.

Деякі експерти РХП на Національної гарячої лінії допомоги « Баттерфляй », повідомляють про помітне збільшення кількості дзвінків і запитів в літній період.

 

Здоровий образ тіла цього літа

Як ви можете відмовитися від цього тиску, навчитися приймати своє тіло таким, як є, і провести безтурботне літо?

Ось три способи підтримати позитивний образ свого тіла:

– Скасуйте підписку на акаунти в соціальних мережах, які є тригером: якщо хтось постійно публікує контент, який негативно впливає на ваш образ тіла, скасуйте підписку, як мінімум, на літо.

– Сформуйте групу підтримки. Ви можете ділитися вашим самопочуттям, тривогою з приводу образу тіла з тими, кому довіряєте. Якщо у вас є терапевт / консультант / дієтолог, не припиняйте зустрічатися з ними влітку.

– Отримайте задоволення від нового заняття: відкладіть телефон, відійдіть від дзеркала і пофантазуйте, що ви можете зробити. Може бути, навчитися грати в теніс, кататися на велосипеді або малювати. Насолоджуйтесь будь-якою діяльністю, яка вас хвилює і цікавить. Для цього ваше тіло не повинно змінюватися.

 

Джерело https://www.eatingdisorderhope.com/blog/body-image-pressures-summertime