Є багато ролей і ситуацій, до яких ми готуємося, вступаючи в стосунки, але знання про те, як підтримати партнера з РХП, часто не входить до цього числа. Розлади харчової поведінки бентежать і лякають. Особливо тих, хто нічого про них не чув.
Якщо ви відчуваєте себе пригніченим, підтримуючи свого партнера, який страждає від переїдання (BED), і не знаєте, як допомогти, ви не самотні. Згодом ви навчитеся цьому, а поки пропонуємо вам кілька порад.

 

Звертайтеся за професійною підтримкою
Важливо, щоб ви зверталися за професійною підтримкою як для себе, так і для партнера. Ви звичайна людина, тому ви неминуче відчуєте безліч емоцій, підтримуючи свого партнера.
Люди схильні приховувати випадки переїдання. Цей факт може підірвати вашу довіру до партнера. Індивідуальна терапія дасть можливість зрозуміти вплив розладу харчової поведінки вашого партнера на ваше психічне здоров’я.
Парна терапія дозволить вам детальніше дослідити всі аспекти, а також обговорити, як ви обидва можете взаємодіяти для досягнення мети. Важливо, щоб сімейний психотерапевт мав освіту і сертифікат в області розладів харчової поведінки, оскільки він усвідомлює унікальну динаміку цього процесу.
Немає нічого ганебного в тому, щоб звернутися за підтримкою до людини з досвідом для зміцнення ваших відносин і підтримки самого себе в цьому процесі.

 

Підтримуйте зв’язок поза рамками переїдання
Приступоподыбне переїдання – це розлад харчової поведінки, який часто асоціюється з хаосом, депресією, тривогою, страхом, пригніченістю, лікуванням, і загальним негативним станом як для людини з РХП, так і для її близьких. Вам може бути важко спілкуватися з партнером, не зациклюючись на розладі. Багато людей настільки бояться втратити своїх близьких через розлад, що все, на чому зосереджуються це лікування.
За рішенням проблем можна забути про те, через що ви колись вирішили бути разом. Це призводить до роз’єднання і проблем у взаєминах. При чому, жінки, які страждають від переїдання, відзначають більш суттєві погіршення в сімейному житті, ніж жінки з іншими психічними розладами.
Підтримайте свого партнера, нагадавши, що він набагато більше і більш значущий, ніж розлад. Говоріть по душам, будуйте плани і влаштовуйте побачення. Це може підтримати близьку людину і ваші відносини, не роблячи акцент на розладі.

 

Підтримуйте одужання коханої людини
Воістину, краще, що ви можете зробити для свого партнера – це надати ефективну підтримку. Ефективна підтримка включає вираз схвалення і співчуття, коли це необхідно, а також визнання того, що ви не можете видужати за свого партнера.
Вони самі повинні прийняти рішення і почати дії по одужанню. Ніщо з того, що ви робите, як би ви не старалися, не дозволить зробити це за них. Визнання цього допоможе вам збалансувати підтримку і відповідальність, а також не дасть вам вигоріти, намагаючись зробити неможливе.

Відвідування сімейного терапевта може допомогти вам зрозуміти, як підтримувати цей баланс. Проявляйте співчуття не тільки до партнера, але і до себе.

 

Джерело https://www.eatingdisorderhope.com/blog/my-partner-has-binge-eating-disorder-how-can-i-help