У нашій культурі існує хибне формування самооцінки. Коли ми говоримо про унікальність людини, в першу чергу на думку спадає зовнішній вигляд.

Тенденція «формувати самооцінку, виходячи з фізичної форми» називається «самооцінкою, заснованою на зовнішності». Маркетинг і послання на самооцінку, на основі краси і привабливості, так широко поширені в нашому суспільстві, що важко не пов’язувати зовнішній вигляд з цінністю себе.

Життя в суспільстві, де людина постійно оточена посланнями, що підтримують такого роду самооцінку, наповнена тривогою, низькою самоцінністю , самообєктивацією і контролем форми тіла.

Але зараз, на щастя, прихильники бодіпозітиву і руху «Здоров’я в своїй вазі» поширюють нові ідеї, в яких немає оцінок власної значущості через вагу.

 

Ось кілька способів прийти до такого розуміння.

Працюйте над собою

Послання про самоповагу і значимість, засновані на зовнішньому вигляді несуть небезпеку. Ми не можемо зцілити весь світ відразу, але кожен може почати з себе.

Ви можете відкинути стару систему негативних переконань і замінити її тієї, яка дозволяє вам цінувати, любити і приймати себе і своє тіло.

Крім порад, яким ви можете слідувати, кращий спосіб створити новий фундамент ваших переконань – піти на терапію. Терапевт може допомогти вам виявити основні переконання, які у вас є про тіло, самооцінку, зовнішність, вагу, вправи, їжу і вас самих.

Переналаштування нашого мозку вимагає багато роботи, і професійна допомога терапевта, який допоможе сформувати необхідні навички, в даному випадку безцінна.

 

Змініть своє оточення

Зміна навколишнього вас світу відбувається на двох рівнях – це зміна фізичного середовища і соціальних зв’язків. Фізично оточуйте себе речами, які нагадують про те, що ваша вага і зовнішній вигляд не мають нічого спільного з самооцінкою або цінністю, яку ви приносите в цей світ.

Ви можете відмовитися від підписки на журнали, які колись лежали на вашому журнальному столику, ви можете дозволити собі продукти, за які ви раніше себе лаяли, і оточувати себе образами чоловіків і жінок з формами тіла, як у вас.

У нашому оточенні так багато прикладів, які переконують нас в тому, що стрункі тіла цінуються більше. Обійдіть навколо свого будинку, офісу, і запитайте себе, як ви можете це змінити.

Крім того, запитайте себе, які бізнес компанії ви підтримуєте, і як вони зміцнюють ті ідеали, які змушують вас відчувати себе в пастці. Є інші компанії, які дотримуються ідеалів бодіпозітиву , так віддавайте своїм гроші їм.

Налаштуйте свою новинну стрічку в соцмережах , щоб в ній відображалися пости про бодіпозітив. Важко повірити в те, що ви гарні, не звертаючи увагу на стереотипи суспільства про вагу і зовнішності, коли ви стежите за людьми в соціальних мережах, які зміцнюють цю систему переконань.

Ми проводимо так багато часу в соціальних мережах, що, по суті, вони майже стають фізичним середовищем, як будь-який ресторан, бар, тренажерний зал, які ми відвідуємо. Наповніть своє стрічку бодіпозітивом і рухом «Здоров’я в будь-якій вазі».

Ви також можете заповнити свою стрічку віршами, відео з виробами, тваринами, людьми, які вас підтримують або мають ті ж захоплення, що і ви, – всім, що приносить вам радість і нагадує що ми щось більше, ніж те, як ми виглядаємо.

 

Сміливо йдіть вперед

Зміна вашої системи переконань не в тому, щоб визнати її шкідливість, і негайно почати вірити в щось інше. Це може забрати багато часу і сил. Схоже на девіз «роби вигляд, поки це не стане твоєю реальністю».

Ви можете налаштувати своє оточення і стрічку в соціальних мережах, щоб здобувати позитивні переконання про своє тіло, ви можете оточити себе близькими, які вчиняють так само, але іноді ви все одно не вірите в це.

У такі моменти постарайтеся нагадати собі і іншим, що вага і зовнішній вигляд нічого не говорять про самооцінку будь-якої людини.

Якщо захочеться, ви можете постити статті та матеріали, про те, що для вас важливо в цій темі. Так ви привернете своїх однодумців.

Вам під силу змінити свою систему переконань, і не потрібно приймати ту, через яку ви постійно відчуваєте себе нікому не потрібними і непотрібними. Перепишіть свою реальність і подивіться, наскільки покращиться ваша самооцінка, самоцінність і життя.

 

Джерело https://www.eatingdisorderhope.com/…/overcoming-messages-se…