Розлади харчової поведінки значно впливають на фізичне і психічне здоров’я людини. Говорячи про РХП, зазвичай описують чиєсь ставлення до їжі, фізичних вправ і сприйняття свого тіла, але корінь проблеми лежить не тільки в цьому.

Незважаючи на те, що їжа і сприйняття свого тіла викликають сильний дистрес у людей з РХП, цей розлад часто допомагає впоратися з невирішеними проблемами психічного здоров’я. Наприклад, надмірні фізичні вправи можуть бути способом побороти тривогу.

Пандемія COVID-19 стала серйозним стресом для людей в усьому світі. Вона особливо важко далася дітям і підліткам. З початку пандемії серед цієї групи значно збільшилася кількість розладів харчової поведінки.

Є кілька причин, за якими пандемія могла спровокувати зростання випадків РХП, і ми хочемо розповісти вам про деякі з них:

 

Підвищений стрес, що веде до розладів харчової поведінки у дітей

Пандемія викликала стрес з багатьох причин. Криза в галузі охорони здоров’я має великий вплив на суспільство в цілому. Той факт, що так багато людей помирає або сильно хворіє, викликає тривогу. Це відчуття посилюється, якщо у одного або члена сім’ї з’являються симптоми вірусу.

Крім того, багато людей втратили роботу через пандемію. Економічний стрес від втрати роботи впливає на всю сім’ю. Якщо батько – лікар, або від його роботи багато залежить, він може відчувати значно більший стрес, що негативно позначається на відносинах між батьками і дітьми.

Крім того, соціальне дистанціювання, відсутність зустрічей з друзями, школи або інших занять, швидше за все, серйозно порушили чийсь життєвий уклад. Все це може викликати великий стрес.

Погіршує стан речей відчуття безпорадності, бо ніхто не може виправити ситуацію. Розлади харчової поведінки допомагають долати почуття безсилля, так як вони дають людині відчуття контролю.

 

Погіршення психічного здоров’я

Тривалий стрес може позначитися на психічному здоров’ї. Щоб зупинити поширення вірусу, люди змушені були соціально дистанціюватися і залишатися вдома.

Хоч це і важлива міра, але вона, так чи інакше призводить до ізоляції. Неможливість спілкуватися, займатися своїм хобі або звичними справами можуть погіршити симптоми психічного здоров’я.

Один з кращих способів позбавитися від депресії – це проводити час з іншими людьми або займатися цікавою справою, що стало неможливо під час карантину. Отже, розлади харчової поведінки стали способом регуляції психічного здоров’я.

 

Більше часу в соціальних мережах

Діти і підлітки стали проводити більше часу в соціальних мережах під час пандемії. З одного боку, так вони можуть зв’язатися з друзями і поспілкуватися безпечним способом, а з іншого – їх проведення часу в інтернеті значно збільшилося. Відомо, що соцмережі часом негативно впливають, сприяючи розвитку розладів харчової поведінки. Це відбувається через те, що ЗМІ популяризують ідеали краси і стрункості.

У соціальних мережах повно постів про стрункість, дієти і стандартах привабливості. Надмірний вплив цих послань може сприяти розвитку розладів харчової поведінки у дітей та підлітків.

На щастя, навіть в цей час ви можете отримати підтримку в лікуванні розладу харчової поведінки. Якщо ви або ваш близька людина спостерігаєте у себе ознаки РХП, важливо звернутися за допомогою. Ці стани значно впливають на психічне і фізичне здоров’я людини і можуть бути смертельно небезпечними при відсутності лікування.

Життя стає набагато краще в процесі одужання, і кожен заслуговує свободи від цих розладів, особливо зараз.

 

Джерело https://www.eatingdisorderhope.com/blog/escalating-eating-disorders-in-kids-during-covid-19