Значна частина повідомлень про зміцнення здоров’я не така вже «здорова» за своєю суттю. Існує безліч дієт для схуднення, фітнес тренінгів і програм детоксикації, але більшість із них пропагують обмеження харчування, негативно висвітлюють певну вагу та весь час говорять про їжу. Зазвичай ці програми мають на меті не стільки покращити здоров’я, скільки заробити на цьому. Але як часто ви чули від людей: «Я просто хочу вести здоровий спосіб життя»? Якщо у вашому оточенні є люди, особливо підлітки, які хочуть покращити свій загальний стан здоров’я, важливо зрозуміти, як показати їм позитивний шлях без повідомлень про порушення харчової поведінки  та незадоволення тілом.

Ви можете почати з розмови про баланс, наголошуючи, що здоров’я охоплює і тіло і розум. Адже здоров’я – це більше, ніж будь-які цифри на вагах чи розмір одягу. Фізичне здоров’я має починатися зі здорового мислення. Це також і те, як ми думаємо про своє тіло. Здоров’я кожної людини виглядає по-різному, але наведені нижче поради можуть допомогти вам або людині, яку ви підтримуєте, почати працювати над покращенням загального стану здоров’я.

 

Почніть помічати, коли люди навколо вас негативно коментують своє власне тіло або чиюсь зовнішність.

Це можуть бути також «компліменти» на кшталт «Маєш гарний вигляд. Ти схуд?» або коментарі в соціальних мережах «Боже, яка я здоровезна» чи «Хотілось би так виглядати». Як часто зовнішній вигляд або втрата ваги ототожнюються зі щастям або власною цінністю? Ви можете не підтримувати такі розмови. І навіть зауважити співрозмовникам, що їхні коментарі можуть викликати негативні думки про тіло у інших людей.

 

Ми всі можемо впровадити нову поведінку за бажанням, але вага це не наша поведінка.

Коли люди починають слідкувати за своїм здоров’ям, їх вага може змінитися, а може й ні. Генетика, якість сну, доступ до ресурсів, рівень стресу, кишкові бактерії, сімейний анамнез і багато інших індивідуальних змінних — усе це по-різному впливає на різних людей. Зрештою ми маємо дуже мало контролю над вагою тіла. Якщо ви дійсно зацікавлені в покращенні свого здоров’я, найкраще зосередитися на формуванні більш позитивної поведінки, а не на цифрах на вагах. Покращте свій режим сну, експериментуйте з новою їжею чи технікою приготування та щодня будьте на свіжому повітрі.

Всупереч поширеній думці, встановлення публічних чи особистісних цілей щодо схуднення або публікація фотографій не є ефективним способом мотивувати себе чи інших, коли йдеться про здоров’я. Коли люди погано ставляться до своєї зовнішності чи тіла, давати належний догляд своєму тілу стає все важче. Незалежно від фактичної ваги, підлітки, які не задоволені своїм тілом, мають більший ризик неправильного харчування, шкідливої поведінки, як-от куріння, зловживання психоактивними речовинами та невпорядкована сексуальна поведінка.

 

Фізичні вправи не покарання, а джерело задоволення.

Якщо частина вашого плану покращення здоров’я має в собі більше фізичної активності, то вона має приносити вам задоволення та залишати у вас відчуття підйому енергії та гордості, а не виснаження чи сорому. Візьміть своїх друзів і йдіть новими маршрутами щовихідних або покатайтеся разом на ковзанах замість того, щоб виконувати присідання наодинці у своїй кімнаті.

Пам’ятайте, що покращення здоров’я виглядає для кожного по-різному. Для когось стати здоровішими може означати знизити рівень звичної активності, знайти спокій та навчитися правильного відпочинку та відновлення.

 

6 з 10 дівчат припиняють займатись улюбленими справами, тому що їм не подобається, як вони виглядають.

Не дозволяйте хвилюванням щодо зовнішнього вигляду вивести вас із гри. Якщо одного дня ви маєте їх більше, ніж зазвичай, ще важливіше підняти руку під час обговорення в класі, піти на волейбольне тренування чи зареєструватися в групі активістів. Може здатися, що єдиний спосіб уникнути дискомфорту чи тривоги – це уникнути ситуації, але усе працює навпаки. Кожного разу, коли ви пропускаєте щось або піддаєтеся негативному мисленню, ці думки зміцнюються у вашому мозку, і ви втрачаєте радісні чи корисні можливості. Не дозволяйте власному розуму або думці будь-кого іншого переконати вас, що те, як ви виглядаєте, важливіше, ніж те, ким ви є або що любите робити. Світ потребує вас, і вам слід проявлятися.

 

Оточуйте себе людьми із мисленням бодіпозитиву.

Якщо вас постійно оточують друзі, що надмірно зосереджені на власній вазі чи зовнішності інших людей, ви, ймовірно, почнете думати так само. Бодіпозитив означає здорове, схвальне ставлення до свого тіла та здатність приймати його таким, як є в цей момент життя без порівняння з іншими. Це може здатися нездійсненною метою, оскільки нас заохочують бути незадоволеними своїм тілом і прагнути до «ідеальної» статури гідної Instagram. Але пам’ятайте, що коли йдеться про нашу фізичну форму, «досконалість» — це ілюзія, яка постійно змінюється.

Продовжуйте робити свідомий вибір щодо того, з ким ви проводите час, і віддавайте перевагу людям, які говорять про вагу. Зрештою, ви можете стати для когось прикладом для наслідування бодіпозитиву, і так знайдете однодумців!

 

Складіть список того, що робить для вас ваше тіло.

Повісьте його у своїй кімнаті чи на столі, приклейте до блокнота або пишіть собі щоранку, щоб часто бачити його. Що у вас викликають наступні твердження?

Мої витончені пальці допомагають мені грати на інструменті. Мої сильні руки дозволяють мені обійняти сестричку. Я дякую, що мої ноги допомагають мені плавати. Мені приємно відчувати, як опускається та підіймається грудна клітина під час вдиху та видиху.

Зосередження на цих функціональних аспектах вашого тіла, а не просто на тому, як воно виглядає, допоможе вам мати здоровіші думки та тіло з часом.

 

Зверніться за допомогою до професіоналів, які зосереджені на здоров’ї, що не залежить від ваги.

Якщо протягом дня у вас виникає багато негативних думок про своє тіло або вони впливають на вашу поведінку щодо їжі та фізичних вправ, настав час шукати додаткової підтримки. Звертаючись до терапевтів, дієтологів або лікарів, обов’язково запитайте про їхню філософію лікування. Будьте обережні з тренерами чи інфлюенсерами, які обіцяють приголомшливі результати у своїх оголошеннях або продуктах у соціальних мережах. Шукайте ліцензованих клініцистів, які демонструють відданість філософії, що не пов’язана з дієтами, здоров’я в кожному розмірі. Якщо ви шукаєте лікування розладу харчової поведінки, переконайтеся, що лікарі спеціалізуються в цій галузі.

 

Тіла різноманітні за зовнішнім виглядом і здібностями, але всі тіла в порядку.

Зосередження на досягненні певної ваги або спробах змінити зовнішній вигляд призводить до погіршення здоров’я, до шкідливої поведінки, як-от дотримання дієти, переїдання чи ізоляції від друзів. Важливо робити щоденні невеликі кроки, щоб розвивати здоровіші думки про своє тіло, що є основою покращення загального здоров’я та благополуччя.

 

Джерело https://www.nationaleatingdisorders.org/blog/getting-healthy-body-starts-healthier-thoughts