Розлади харчової поведінки пов’язані не тільки із їжею. Дивно, адже сама назва говорить про відносини з їжею. Але незважаючи на те, що страх набрати вагу, одержимість їжею, вправами або формою тіла є ознаками РХП, ці розлади мають більш складну природу. Розлад харчування часто є спробою впоратися з неприємними відчуттями.

Розлади харчової поведінки не тільки медична проблема, яку можна вирішити, коректуючи план харчування або набираючи вагу. Дослідження показують, що людям з розладами харчової поведінки важче справлятися зі своїми почуттями. Лікування РХП часто включає роботу психотерапевта з почуттями пацієнта, які приводять їх до розладів.

РХП – це спосіб уникнути своїх почуттів. Наприклад, якщо людина боїться покинутості, вона може використовувати розлади харчової поведінки для зміни своєї зовнішності, і запобігання покинутості в майбутньому. Це стратегія уникнення, тому що вона не вирішує початкову проблему. А регуляція емоцій відбувається за допомогою РХП.

Багато невирішених проблеми емоційного чи психічного здоров’я підживлюють розлад харчової поведінки. Це може бути тривога, депресія, травма або низька самооцінка. Однак розлади харчової поведінки і емоції переплітаються по-іншому, що і ускладнює процес лікування.

Розлад поведінки сам по собі може викликати почуття провини або сорому. Так створюється порочне коло, коли людина вдається до РХП, щоб впоратися з почуттями, а після відчуває неприємний комплекс почуттів, з якими справлятися ще важче. Іноді складно зрозуміти, які почуття призводять до розладів поведінки. Це все одно, що вибиратися з лабіринту в темряві.

Корисно виявити реальні проблеми, що лежать в основі такої поведінки. Вирішивши основні проблеми можна запобігти подальшим рецидиви. Якщо лікування спрямоване тільки на припинення симптомів, то людина рано чи пізно знову вдасться до РХП, щоб впоратися з почуттями.

Це не означає, що сам розлад не має бути в фокусі уваги. Важливо зупинити прояви РХП через психологічні і медичні проблми, які можуть виникнути в результаті.

Але якщо лікування зосереджено тільки на викоріненні симптомів РХП, тоді більша частина причин розладу залишається в тіні. Тому багато лікувальних програм допомагають виробити навички подолання важких емоцій.

Деяким людям страшно позбутися розлади харчової поведінки, особливо якщо це їх основний спосіб справлятися з емоціями. Однак, якщо замінити розлади харчової поведінки, стратегіями, які допомагають справлятися з почуттями, і підтримують стосунки з іншими людьми, емоційні потреби людини починають задовольнятися.

 

Джерело https://www.eatingdisorderhope.com/blog/eating-disorders-emotions-complex-relationship