НАМ 5 РОКІВ!
6 жовтня 2015 року в Україні була заснована Асоціація лікарів та психологів «Розлади харчової поведінки: терапія та превенція» з метою обміну досвідом і надання якісної допомоги пацієнтам з розладами харчової поведінки та профілактики харчових розладів. Асоціація об’єднала лікарів, психологів, психотерапевтів, фахівців з харчування та фахівців інших галузей в спільному професійному полі.
У своїй діяльності Асоціація спрямована на співпрацю і обмін досвідом з міжнародними організаціями та фахівцями у лікуванні розладів харчової поведінки, а також розробку і впровадження методичних матеріалів, протоколів терапії для фахівців, що працюють з розладами харчової поведінки.
Ще одне з важливих завдань Асоціації – привернення уваги громадськості до проблеми харчових розладів серед населення України. В тому числі, сприяння просвітницькій діяльності в сім’ях, навчальних закладах, спортивних закладах, а також для осіб, які перебувають у групі ризику.

Оргкомітет Асоціації
Татьяна Назаренко – Голова Правління Асоціації
Ольга Сушко – Заступник голови Правління Асоціації

Етичний комітет Асоціації
Надія Волченська – Голова Етичного комітету Асоціації

Науковий Комітет Асоціації
Юлія Ящишина – Голова Наукового комітету Асоціації
Марина Фатєєва – Заступник голови Наукового комітету Асоціації

Комітет партнерства та інформаційної підтримки
Ольга Лазаренко – Координатор Комітету партнерства та інформаційної підтримки
Марина Білоусова – Координатор Комітету партнерства та інформаційної підтримки

 

1 березня 2020 вийшов перший номер журналу «Розлади харчової поведінки: сучасний досвід», підготовлений Асоціацією лікарів і психологів «РХП: терапія і превенція».
У першому номері журналу представлені науково-практичні матеріали III Міжнародного круглого столу, а також практикум РХП: методики в допомогу фахівцям. Головною ідеєю створення журналу стало бажання узагальнити багаторічний світовий та вітчизняний досвід в області розладів харчової поведінки, надати можливість фахівцям різних напрямів обміну науковим і практичним досвідом та привернути увагу громадськості до актуальної проблеми розладів харчової поведінки.
Журнал рекомендований фахівцям, що працюють з клієнтами з харчовими розладами – психологам, психіатрам, лікарям загальної практики, дієтологам, гастроентерологам та ін.
Зараз до випуску готується другий номер журналу.

3 конференції в форматі круглий стіл
За цей час Асоціацією проведено три круглі столи – загальні збори, на яких фахівці ділилися досвідом, інформацією та новими розробками в роботі з розладами харчової поведінки, а також обговорювали перспективи і складності в роботі з розладами харчової поведінки.

2016
Круглий стіл “Розлади харчової поведінки в Україні: Проблеми та перспективи”

2018
Круглий стіл “Актуальні питання допомоги людям, що страждають від розладів харчової поведінки.”

2019
III Міжнародний круглий стіл «Особливості командного підходу в терапії розладів харчової поведінки»

 

За 5 років Асоціацією були організовані навчальні семінари та семінари для підвищення кваліфікації , як внутрішні, так і з запрошенням міжнародних фахівців.

Проекти Асоціації
2017
25-26 березня 2017 Семінар «Когнітивно-поведінкова терапія харчових розладів та порушень сприйняття. Планування терапії різних харчових розладів по протоколам КПТ »
Ведуча: Сюзанна Гессель (Susanne Gössl), Німеччина.

27-28 травня 2017 Семінар «Розлади харчової поведінки та емоційна регуляція. Діалектико-біхевіоральна терапія та практики усвідомленості в терапії розладів харчової поведінки »
Ведуча: Ольга Сушко, Україна.

3-4 червня 2017 Семінар «Підходи до терапії порушеного образу тіла при розладах харчової поведінки»
Ведуча: Ніколь Шнеккенберг (Nicole Schnackenberg), Великобританія.

9-10 вересня 2017 Семінар «Особливості терапевтичних відносин в терапії розладів харчової поведінки. Перенос, контрперенос. Стратегії роботи »
Ведуча: Юлія Лапіна, Росія.

28-29 жовтеня 2017 Семінар «Терапія розладів харчової поведінки та спотворення образу тіла, що виникли в результаті психотравмуючих подій. Психодинамічна травматерапія. Тілесний аспект.»
Ведуча: Тетяна Назаренко, Україна, Німеччина.

2018
24-25 лютого 2018 Семінар «Інтуїтивне харчування як підхід до терапії розладів харчової поведінки та лікування ожиріння.»
Ведучий: Влад Бухтояров, Росія.

27-28 жовтня 2018 Семінар «Лікування розладів та порушень образу тіла в когнітивно-поведінковій терапії. Практики уважності при розладах харчової поведінки.»
Ведуча: Сюзанна Гессель (Susanne Gössl), Німеччина.

10-11 листопада 2018 Практикум з планування терапії розладів харчової поведінки.
Ведуча: Тетяна Назаренко (Tatiana Nazarenko) Україна, Німеччина.

2019
11 жовтня Семінар по роботі з методикою діагностики розладів харчової поведінки EDI-3 (Eating disorder inventory – 3 edition). Організований Асоціацією лікарів і психологів «Розлади харчової поведінки: терапія і превенція» у співпраці з Guinti Psychometrics Ukraine.

12-13 жовтня Семінар «Теорія та методи АСТ-терапії» (терапії прийняття та відповідальності).
Ведуча: Сюзанна Гессель (Susanne Gössl), Німеччина.

8-12 Квітня 2019 (1-й інтенсив)
14-18 Жовтня 2019 (2-й інтенсив)
Навчальний проект DBT (діалектико-поведінкової психотерапії) організований Асоціацією лікарів та психологів «РХП: терапія та превенція» та Інститутом розладів Особистості і Психотерапії «ДІАЛЕКСІС» (Dialexis), Нідерланди.
Офіційний тренер і супервізор програми навчання DBT в Україні – Віз ван ден Босх, афілійований тренер інституту Марші Лінехан, безпосередньо авторки методу DBT-терапії.

9 травня – 3 листопада Сертифікаційний курс Intuitive Eating Pro ( «Інтуїтивне харчування») у автора методу, дієтолога Евелін Триболіт (Evelyn Tribole).

2020
8 січня – 9 червня 2 набір сертифікаційного курсу Евелін Триболіт (Evelyn Tribole), дієтолога і автора методу Intuitive Eating ( «Інтуїтивне харчування»).

2 березня – 20 квітня Асоціація лікарів та психологів розладів харчової поведінки: терапія та превенція, Institut für Psychosoziale Forschung und Persünlichkeitsförderung e.V спільно з Аліною Редько – Функціонально-аналітична психотерапія (ФАП).
Ведучий курсу: Пауло Гомес. Бразилія.

19-26 травеня 2-й набір. Семінар по роботі з методикою діагностики розладів харчової поведінки EDI-3 (Eating disorder inventory – 3 edition). Організований Асоціацією лікарів та психологів «Розлади харчової поведінки: терапія та превенція» у співпраці з Giunti Psychometrics Ukraine.

1 липня-2 вересня Базовий курс з нутриціології для психологів
Ведуча: Буц Олександра. Україна.

15 вересня – 6 жовтня Відновлення харчування при розладах харчової поведінки
Ведуча: Доктор Маршу Херрін (Marcia Herrin), США.

 

Асоціація об’єднує професіоналів, зацікавлених в наданні якісної допомоги при харчових розладах. Члени Асоціації – це кваліфіковані фахівці різних напрямків (психологи, психотерапевти, психіатри, лікарі, дієтологи, фахівці з харчування.), які надають кваліфіковану професійну допомогу людям, що страждають розладами харчової поведінки, а також їх сім’ям.

Асоціацією була випущена брошура «Коли у когось із близьких розлад харчової поведінки». В ній представлена основна інформація про допомогу близьким та необхідні рекомендації для підтримати та самодопомоги, людям чиї рідні та близькі страждають від РХП.

Також Асоціацією за цей час були проведені вебінари циклу «Доступна просвіта».
«Терапія прийняття та відповідальності (ACT) при дисморфії»; Редько Аліна
«Мотиваційний інтерв’ю підлітка з анорексією»; Редько Аліна.
«Ендокринні механізми збільшення обсягу жирової тканини»; Новікова Юлія.
«Клімактеричний період»; Новікова Юлія.
«Планування харчування з пацієнтами з обмежувальними РХП»; Сушко Ольга, Волченська Надія.
«Включення практик терапії співчуття (CFT) в програмах терапії РХП». Назаренко Тетяна
«FBT (заснована на сім’ї терапія) РХП у підлітків», Сушко Ольга
«Хочу прийняти своє тіло», – що це значить для АСТ терапевта? », Редько Аліна.