Один лише список не може в одну мить перетворити негативні думки про своє тіло на позитивні, але він може дати вам інший погляд на себе. Чим більше ви будете практикувати ці нові моделі мислення, тим краще відчуватимете себе і природу вашого тіла.

  1. Цінуйте все, що вміє робити ваше тіло. Щодня ваше тіло робить вас на крок ближче до вашої мрії. Відзначайте всі дивовижні речі, які можливі завдяки тілу — біг, танці, дихання, сміх, сон тощо.
  2. Складіть список щонайменше десяти речей, які вам подобаються в собі — того, що не пов’язане з вагою чи зовнішнім виглядом. Перечитуйте свій список. Додавайте пункти, коли відкриєте щось нове, що вам в собі подобається.
  3. Нагадуйте собі, що «справжня краса» не в зовнішності. Коли вам подобається, ким ви є, ви почуваєтеся впевнено, відкрито та приймаєте себе – ось це робить вас красивими. Краса – це стан душі, а не вашого тіла.
  4. Подивіться на себе комплексно. Коли ви бачите себе в дзеркалі, не фокусуйтеся лише на певних частинах тіла. Дивіться на себе так, як ви хочете, щоб вас бачили інші — як цілісну особистість.
  5. Оточуйте себе позитивними людьми. Легше відчувати себе та своє тіло прекрасним, коли поруч є люди, які підтримують і визнають важливість подобатися собі такими, якими ви є від природи.
  6. Вимкніть голоси у вашій голові, які говорять, що ваше тіло «неправильне» або що ви «погана» людина. Ви можете подолати ці негативні думки позитивними. Наступного разу, коли ви почнете думати про себе погано, використайте позитивні афірмації, які вам відгукуються.
  7. Носіть зручний одяг, у якому ви відчуваєте себе добре. Працюйте на користь своєму тілу, а не проти нього.
  8. Дивіться більш критично на повідомлення у соціальних мережах і медіа. Звертайте увагу на образи, гасла чи пости, які викликають у вас погане самопочуття щодо себе чи свого тіла. Не залишайте це без уваги: напишіть листа рекламодавцю або відреагуйте на зображення чи повідомлення, повідомивши про свої відчуття.
  9. Робіть щось приємне для себе — те, що дасть вашому тілу зрозуміти, що ви його цінуєте. Прийміть ванну з піною, подрімайте, побудьте на природі.
  10. Перенаправте час і енергію, які ви витрачали на турботу про їжу, калорії та свою вагу, на те, щоб зробити щось корисне для інших. Іноді спілкування з іншими людьми допомагає почуватися краще та може позитивно змінити наш світ.

 

Джерело https://www.nationaleatingdisorders.org/learn/general-information/ten-steps