Допомога людям із розладами харчової поведінки наразі є дуже актуальною проблемою. Це особливо важливо, враховуючи той факт, що рання діагностика та лікування може істотно знизити ризик негативних наслідків для здоров’я та великою мірою збільшує можливість повноцінного відновлення.

За розвиток розладів харчової поведінки (анорексії, булімії, психогенного переїдання та ін.) відповідають і генетичні, і психологічні, і соціальні чинники. Ця група розладів може торкнутися людини будь-якої статі, віку, національності та соціально-економічного статусу. Наукові дослідження та практична робота у сфері РХП постійно розвиваються протягом останніх років.

У 2015 році в Україні була створена Асоціація лікарів і психологів «Розлади харчової поведінки: терапія та превенція», з метою об’єднання лікарів, психологів, психотерапевтів та спеціалістів інших напрямків для створення загальнонаціонального професійного поля задля  обміну досвідом і надання якісної допомоги пацієнтам з РХП і профілактики цих захворювань.

Напрямки діяльності Асоціації:

 • сприяння розвитку лікування та профілактики розладів харчової поведінки, а також інформування спеціалістів інших напрямків про специфіку цих розладів;
 • співпраця та обмін досвідом з міжнародними організаціями, представниками різних психотерапевтичних шкіл у лікуванні РХП, а також психіатрами, дієтологами, лікарями різних спеціальностей;
 • розробка і впровадження методичних матеріалів, протоколів терапії для спеціалістів, що працюють з розладами харчової поведінки;
 • розвиток відносин з міжнародними організаціями, проведення конференцій, симпозіумів, семінарів;
 • привернення уваги громадськості до проблем розладів харчової поведінки; сприяння проведенню міжнародних учбових програм, що відповідають стандартам професійних спільнот.

 

В 2022 році  Асоціація лікарів та психологів «РХП: терапія і превенція» отримує статус Національної Асоціація. Так починаючи з 2021 року було відкрито 18 філій Асоціації в різних областях України.

Філії:

 1. Волиньська область. Голова – Лазаренко Ольга
 2. Донецька/Луганська області. Голова – Ящишина Юлія
 3. Київська область. Голова – Фатєєва Марина
 4. Сумська область. Голова – Чалова Надія
 5. Закарпатська область. Голова – Скрипинець Сергій
 6. Одеська область. Голова – Приходська Оксана
 7. Миколаївська область. Голова – Сабеська Марина
 8. Львівська область. Голова – Мозгова Анна
 9. Запоріжська область. Голова – Номеровська Ірина
 10. Дніпропетровська область. Голова – Конрад Тетяна
 11. Харківська область. Голова – Онищенко Юлія
 12. Житомирська область. Голова –  – Бойко Дар’я
 13. Івано-Франківська область. Голова – Тихоход Людмила
 14. Чернігівська область. Голова – Лакуста Тетяна
 15. Полтавська область. Голова –  Рудько Наталія
 16. Тернопільська область. Голова – Бондарчук Андрій
 17. Вінницька область. Голова –  Волченська Надія
 18. Черкаська область. Голова – Білоусова Марина