У своїй пісні з Ліл Вейн «Nothing But Trouble» Чарлі Пут співає: «Ці моделі Instagram створюють лише проблеми». У пісні йдеться про небезпеку судити про книгу за її обкладинкою (тобто судити когось за фотографіями в соцмережі). Це про нездоровий акцент на зовнішності, який панує у нашому суспільстві.

Але чоловікам також важко виглядати «привабливо». Незалежно від того, чи це намагання бути худим «хіпстером» чи рельєфним «спортсменом» – це боротьба. І іноді ця боротьба супроводжується годинами розглядання свого відображення у вікні автомобіля, підрахуванням калорій лише для того, щоб потім їх позбутися, відчуттям дискомфорту у своєму тілі, але бажанням усамітнитися в ньому. Ось як це було в мене.

На жаль, коли приклади розладів харчової поведінки з’являються в новинах, вони рідко стосуються чоловіків. Але чоловіки також мають РХП, і це шкодить так само як і жінці. Важливо, щоб люди це усвідомлювали. Ось п’ять поширених міфів про чоловіків з РХП, які допоможуть прояснити ситуацію:

 

  1. Анорексія – це жіноча хвороба.

Ні це не так. У статті GQ за 2012 рік зазначено, що 20% — навіть 30% — хворих на анорексію — чоловіки. Визначати РХП лише жіночою хворобою — це найшвидший спосіб ізолювати чоловіків з розладом харчової поведінки і позбавити їх допомоги.

 

  1. Чоловікам байдуже на зовнішність і вони не повинні перейматися тим, як вони виглядають.

Через тиск на жінок, щоб вони виглядали «красивими», люди автоматично припускають, що чоловікам байдуже, як вони виглядають. Ще гірше, це припущення нав’язує думку про те, що чоловіки не повинні перейматися своїм зовнішнім виглядом або що їх привабливість дається їм легко. Але це не так.

 

  1. Дієти – це лише для жінок.

Поки я був незадоволений своїм зовнішнім виглядом, я гостро відчував, що лише жінкам можна піклуватися про здорове харчування. Чоловіки повинні їсти піцу тричі на день сім днів на тиждень. Сидіти на «дієті», щоб стати здоровим, «не по-чоловічому». Це просто неправда, і будь-хто може сказати вам, що піца щодня цілий день — це найшвидший спосіб закоркувати артерії. Чоловіки, як і жінки, можуть і повинні піклуватися (в розумних межах) про те, що вони їдять.

 

  1. Чоловічий спосіб схуднути – займатися спортом.

Це припущення випливає з міфу №3. Чоловіків критикують за дієти, але хвалять за заняття спортом. Висловлювання на кшталт «будь чоловіком» не тільки закривають почуття, але й натякають, що якщо ви «сильний чоловік», то робите усе правильно. Але надмірне фізичне навантаження може не тільки призвести до травм, але й часом до відмови органів.

 

  1. Виглядати як фітнес-модель свідчить про здоров’я.

Знайти фітнес-моделей в Instagram не займе багато часу. У дописах переважають такі терміни, як «відданість» і «сила волі», і якщо ви купите певну добавку, то ТАКОЖ можете виглядати як Арнольд Шварценеггер. На жаль, фітнес-індустрія сповнена брехні. Більшість чоловіків-моделей можуть виглядати так, як виглядають, лише вживаючи певні препарати, хоча ніхто ніколи в цьому не зізнається, оскільки вигідніше сказати, що їхня статура є результатом суто «важкої праці». Не дивно, що «бігорексія», також відома як м’язова дисморфія, стає все більш поширеною.

 

Чарлі, мабуть, не думав про РХП, коли писав текст пісні, але він мав рацію. Акцент на зовнішньому вигляді – це проблема, яка буквально вбиває як жінок, так і чоловіків.

Jason Deng

 

Джерело https://www.nationaleatingdisorders.org/blog/5-myths-about-men-eating-disorders