Будь-яка медична інформація в цій статті заснована на особистому досвіді. Якщо у вас виникнуть питання або побоювання щодо здоров’я, зверніться до лікаря!

автор Ashley Nestler

Скільки себе пам’ятаю, у мене були проблеми з травленням і болі. Складно сказати, коли мене постійно не нудило. Я днями лежала в ліжку, тому що не могла встати. Протягом багатьох років я відчувала біль у тілі, мені поставили діагноз фіброміалгія, але і до цього я зверталася до лікарів з проблемами травлення.

Я консультувалася у багатьох фахівців, кілька разів проходила колоноскопію, ендоскопію і біопсію, але це не виявляло справжню причину. Те, що я була молода, тільки ускладнювало ситуацію, так як багато лікарів не сприймали мене серйозно. Мої симптоми знецінювалися, і я йшла, думаючи, що все в порядку, а я просто перебільшую або вигадую це. Я відчувала себе пригнічено, і протягом багатьох років приховувала свої симптоми і займалася самолікуванням за допомогою ліків, які повинні були поліпшити моє самопочуття.

Мені доводилося справлятися з болем в тілі і проблемами з травленням з самого дитинства. За цей час у мене розвинулася нервова анорексія, яка переросла в нервову булімію. З тринадцяти років я боролася з розладом харчової поведінки поряд з болями в тілі і проблемами з травленням. На жаль, я вдавалася до РХП у відповідь на біль і дискомфорт, які відчувала кожен день. У віці двадцяти років мені поставили діагноз синдром подразненого кишечника (СПК). Нарешті, у мого болю з’явилася назва, але мені не запропонували жодного лікування або інформації про те, як справлятися з цим станом. Я знову відчула себе пригніченою, немов мене знову залишили один на один з тим, чого я не розуміла.

Квітень – це офіційний місяць інформації про синдром подразненого кишечника (СПК). Я здивувалася, вперше почувши про нього. Той факт, що стану, який знецінювали всі мої лікарі, присвячений цілий місяць, раптом зробив мій біль обгрунтованим. Те, що я пережила, стало реальним і серйозним. Це усвідомлення спонукало мене продовжувати шукати фахівця, який, нарешті, поспівчував би мені і полегшив би мої симптоми.
У листопаді минулого року я нарешті знайшла лікаря, який зміг мені допомогти. Вона серйозно поставилася до моїх симптомів і навіть двічі прооперувала мене, що жоден інший фахівець навіть не розглядав. Коли хтось нарешті повірив мені і серйозно поставився до того, що я переживаю, я стала шукати додаткову інформацію про СПК, щоб краще справлятися з хворобою. Цей пошук привів до того, що я стала досліджувати і нервову булімію, яку я використовувала для боротьби з дискомфортом. Саме тоді я дізналася, що СПК і нервова булімія часто йдуть рука об руку, і обидва ці стани глибоко впливають на травну систему і можуть викликати безліч проблем.

Я помітила, що від розладу харчової поведінки мій СПК загострювався. Це дуже ускладнювало лікування, в тому числі дотримання свого плану харчування і зміна звичної поведінки. Але з часом я знайшла альтернативу, як полегшувати біль, не вдаючись до РХП.
Якщо у вас СПК, проблеми травлення і розлад харчової поведінки, я сподіваюся, що наступні поради допоможуть вам. Ви вже сильні, ваш досвід цінний, просто знайте, що я тут, щоб підбадьорити вас! Ви заслуговуєте кращої долі, що не продиктована болем і розладом харчової поведінки.

Уявіть, що я беру вас за руку, і давайте разом йти вперед. Це можливо, хоч і часом нелегко.
1. Зустрітися, це ваш кращий друг – гарячий трав’яний чай під час і після прийому їжі
СПК і лікування від нервової булімії або будь-якого розладу харчової поведінки надзвичайно стомлюючі для організму. Ваше тіло заново вчиться правильно функціонувати, в той час як СПК ускладнює прийом їжі. Під час їжі і перекусів мій шлунок починає нестерпно боліти, і я страждаю від кислотного рефлюксу майже щогодини і зовсім не важливо, що я їм. Однак я виявила, що гарячий трав’яний чай робить процес травлення більш терпимим.
Але чай, який ви п’єте, повинен бути трав’яним і не містити кофеїну. Кофеїн важко сприймається організмом, особливо вашою травною системою, і він може впливати на харчову поведінку. Я дуже люблю трав’яний чай з додаванням лаванди або жасмину, і особливо чай Lemon Lavender Lane. Вживання будь-якого напою під час їжі, як правило, збільшує мій кислотний рефлюкс, але чашка трав’яного чаю після кожного прийому їжі навпаки заспокоює мій шлунок і значно знижує рівень кислотного рефлюксу. Для когось  гарячий трав’яний чай під час їжі просто заспокоює шлунок. Ви можете вибирати, коли пити чай, але я раджу випивати чашку трав’яного чаю, коли приймаєте їжу, і спостерігати, зменшує чи це ваші симптоми СПК. Для мене це часто найкращі ліки.

 

2. Зробіть пробіотики частиною свого щоденного лікування.
Пробіотики можуть збільшити кількість корисних бактерій в кишечнику, що, в свою чергу, покращує роботу травної системи і дефекації. Це може дуже допомогти при СПК і РХП, тому що пробіотики допомагають нашому тілу, коли ми лікуємося і заново вчимося здоровому харчуванню. Пробіотики також доступні за рецептом (якщо для вас це занадто дорого) тому обов’язково проконсультуйтеся з лікарем про те, які пробіотики можуть допомогти саме вам!

3. Використовуйте медитацію, щоб розслабитися після їжі і / або перед сном.
Розслаблення важливе не тільки для одужання від розладу харчової поведінки, але і для лікування СПК. Коли ви розслаблені, ваша травна система теж заспокоюється, і це може сприяти більш комфортному травленню протягом дня. Я люблю медитувати після обіду і вечері, тому що це найважчий прийом їжі. Так я відновлюю зв’язок з самою собою і винагороджую тіло за все, що воно робить для мене.
Спробуйте просту п’ятихвилинну медитацію після їжі, щоб побачити, як вона впливає на симптоматику. На YouTube можна знайти безліч коротких медитацій.

 

4. Практикуйте усвідомлений рух. Будьте обережні, якщо надмірне фізичне навантаження було вашим симптомом розладу харчової поведінки
Люди з РХП часто зловживають фізичними навантаженнями. Але через відновлення зв’язку з тілом і рух тіла з любові, а не з ненависті і відбувається одужання.
Щоб рух не викликав зайвих емоцій, може знадобитися багато часу тому, будь ласка, пропустіть цю раду, якщо він для вас є тригером шкідливої поведінки.
Мені знадобилося багато часу, щоб вправи не викликали у мене неприємних відчуттів, і я все ще перебуваю в процесі. Коли я почала лікуватися від розладу харчової поведінки, усвідомлений рух був для мене чужою концепцією, але тепер я знаходжу в ньому радість, тому що так я роблю подарунок своєму тілу. Усвідомлений рух також допомагає при СПК, а прогулянка полегшує симптоми РХП і прояснює мій розум. Спробуйте кожен день ходити на прогулянку і при цьому дякувати своєму тілу.

5. Будьте усвідомлені під час прийому їжі – звертайте увагу, як різні продукти харчування впливають на СПК і ваш організм.
Як і у випадку з усвідомленим рухом, звертати увагу на прийом їжі може бути непросто, якщо у вас є розлад харчової поведінки. Коли я занадто багато думаю про їжу, я страждаю від обмежень. Але при СПК певні продукти підсилюють симптоми, і вживання невеликої кількості продуктів або їх виключення зі свого раціону може допомогти вам відчути себе краще. Один із способів стежити за їжею – це вести щоденник харчування. Запишіть, як проявляються ваші симптоми після вживання різних продуктів, і скоректуйте свій раціон. Якщо ведення щоденника харчування тригер вас, краще припинити цю практику. Просто постарайтеся бути усвідомленими, коли ви їсте, і відзначте симптоми після вживання певних продуктів. Намагайтеся не судити про те, що ви їсте. Просто спробуйте налаштуватися на своє тіло і зрозуміти, як певні продукти впливають на симптоматику СПК.

Синдром подразненого кишечника (СПК) і розлад харчової поведінки – це палиця з двома кінцями. Я виявила, що обидва моїх захворювання взаємопов’язані, і наявність СПК впливає на одужання від РХП.
Процес одужання непростий, але він можливий. Ви можете навчитися справлятися з СПК за допомогою усвідомленості і інших ідей, якими я поділилася з вами.
Ви не заслуговуєте дискомфорту, і я захоплююся вами за силу справлятися з розладом харчової поведінки і СПК з кожним днем.

Продовжуйте свій шлях, ви того варті!

 

Джерело https://themighty.com/2021/04/irritable-bowel-syndrome-ibs-eating-disorder-managing/