Літо може бути надзвичайно складним періодом для людей з розладом харчової поведінки, незалежно від етапу одужання. Інфлюенсери, індустрія дієт, і навіть друзі та родина починають говорити про те, як важливо підготувати тіло до пляжу. Через спеку менша кількість одягу може відчуватися фізично комфортніше, але емоційно та розумово навіть жахати. Навіть якщо люди не тиснуть на вас напряму, усі ці розмови довкола можуть бути тригером.

Коли я працювала дієтологом, щоліта пацієнти розповідали мені про свої плани скинути певну кількість ваги або підготуватися до весілля чи відпустки. Коли я  була на піку свого розладу харчової поведінки, кожна розмова про вагу мала на мене вплив. Було відчуття, що ця пора року про якесь змагання, де не можна відставати від інших.

Я зрозуміла, що одужала, коли нарешті подумала: «Що заважає тобі насолоджуватися літом зараз? Чому потрібно чекати, щоб тіло було «готове до пляжу», і чи це взагалі можливо?» Я зупинилась і замислилась. Що робить моє тіло «готовим» до пляжу? Щоб плавати, мені потрібен купальник і рушник. Якщо в тебе світла шкіра, схильна до опіків, потрібен сонцезахисний крем і парасолька.

Найголовніше, взяти себе. Я маю на увазі не лише тіло (хоча це, звичайно, обов’язково), а себе справжнього. Справжній ти – той, якого ти ховаєш і намагаєшся змінити для інших, але для чого? Щоб вписуватися в рамки? Але може краще бути поза ними. Щоб зробити інших щасливими? Але моє власне щастя цінніше. Виглядати певним чином? Але тенденції та мода змінюються щороку, кожне десятиліття та кожну епоху. І у нас є лише це одне життя, щоб бути саме тими, ким ми є.

 

Ось три речі, які допомагають мені найбільше, коли мій РХП змушує мене думати певним чином з настанням літа:

  1. Вдягайтеся, як вам комфортно. Як би це не виглядало. У спеку люди віддають перевагу шортам чи спідницям або легшій тканині вільного крою. Не думайте про те, як виглядає ваше тіло, а зверніть увагу на те, як воно себе почуває.
  2. Будьте чесними. Я знаю, що мої друзі та рідні не будуть починати навмисно розмов, що спровокують мій РХП, та іноді це трапляється. Були випадки, коли мені доводилося змінювати тему розмови. І тоді я набиралась сміливості, щоб сказати: «Мені некомфортно про це говорити. Чи можемо ми поговорити про щось інше?»
  3. Будьте вдячні. Однією з лікувальних практик, яку я відкрила на шляху до одужання, була йога. І я навчилась бути вдячною за своє тіло. Бути вдячною за те, що я можу рухатися і робити те, що мені подобається, наприклад, кататися на роликових ковзанах, плавати та гуляти з собакою. Чим більше я зосереджувалась на тому, щоб бачити своє тіло як дар — мій храм душі — тим менше я думала про те, як воно виглядає.

 

Тому цього літа, коли я чую, як люди говорять про те, щоб підготувати своє тіло до пляжу чи відпустки, я нагадую собі, що у мене вже є все, щоб насолоджуватися літом: я сама.

 

Maureen Seel

Джерело https://www.nationaleatingdisorders.org/blog/being-yourself-summer