Симптоми предменструального смндолму (ПМС)

ПМС – поширений розлад, який може мати фізичні та емоційні наслідки. У деяких жінок під час менструації ПМС може бути настільки сильним, що перешкоджає їхній життєдіяльності. Ми всі знаємо стереотипи про жінок, які наїдаються перед менструацією. А що, якщо переїдання погіршує перебіг ПМС? Саме це намагалися з’ясувати дослідники.

 

Що таке розлад нападоподібного переїдання?

Розлад переїдання (Binge eating) — це розлад харчової поведінки, що характеризується повторюваними епізодами переїдання. Він не привертає такої уваги, як інші розлади харчової поведінки, такі як анорексія чи булімія, але має серйозні наслідки для фізичного та психічного здоров’я людини.

Щоб поставити діагноз розладу переїдання, людина повинна мати такі симптоми:

– Випадки переїдання, що трапляються щонайменше тричі на тиждень. Переїдання – це коли людина з’їдає незвично велику кількість їжі за короткий проміжок часу. Така кількість їжі вважається ненормальною, оскільки більшість людей не з’їдає стільки за такий же проміжок часу.

– Почуття неконтрольованості ситуації до або під час переїдання

– Почуття провини, огиди або депресії після переїдання

 

Що таке ПМС?

ПМС – це поєднання емоційних і фізичних симптомів, які виникають через гормональні зміни в організмі жінки. ПМС виникає під час другої фази менструального циклу й може тривати до початку менструації або кілька днів після неї. Є кілька ознак ПМС.

Найпоширенішими симптомами є:

– Почуття гніву

– Чутливість грудей

– Занепокоєння

– Депресія

– Здуття живота

– Спазми в животі

– Втома

– Головний біль .

Як згадувалося раніше, залежно від того, наскільки серйозними є ці симптоми, вони можуть заважати людині нормально функціонувати у стосунках, навчанні чи роботі. Враховуючи, що передменструальний синдром впливає на 90% жінок, важливо розуміти зв’язок між ПМС і переїданням.

 

Як пов’язані ПМС і переїдання?

У нещодавніх дослідженнях вивчалось, чи пов’язані між собою передменструальний синдром та переїдання. Виявилось, що так. Дослідження, проведене у 2021 році, показало, що жінки з розладом переїдання частіше відчувають помірні або важкі симптоми ПМС.

Дослідники підозрюють, що цей зв’язок може бути відображенням спроб людей впоратися з ПМС. Жінки переїдають, щоб впоратися з дискомфортом, який виникає через ПМС. Наприклад, жінка з ПМС може використовувати переїдання, щоб впоратися з почуттям гніву.

Це дослідження є важливим, оскільки досі не було проведено багато досліджень про зв’язок між ПМС і переїданням. Якщо фахівці з розладів харчової поведінки знають про зв’язок між ПМС і переїданням, то лікарям може бути корисно надавати додаткову підтримку під час цієї фази циклу пацієнтки.

 

Поради щодо подолання симптомів під час ПМС

Під час ПМС може здаватися, що все виходить з-під контролю. Якщо ви помітили, що під час цієї фази свого циклу починаєте переїдати або їсте частіше, ніж зазвичай, ось, що ви можете зробити, щоб підтримати себе:

– Турбота про себе. Якщо ви вдаєтесь до переїдання як до способу впоратися з почуттями, то вам може бути корисно знайти інші способи. Наприклад, якщо ПМС змушує вас почуватися дуже сумно, і ви справляєтеся з цим за допомогою переїдання, знайдіть інші форми впоратися з цим смутком.

– Усвідомлене харчування. Звертайте увагу на сигнали голоду та насичення вашого тіла. Їжте, коли ви голодні, і зупиняйтесь, коли вже ситі. Залишайтеся присутніми в моменті та усвідомлюйте, що вам говорить ваше тіло.

– Зверніться по допомогу. Потреба в допомозі при розладах харчової поведінки – це нормально. Ніхто не може одужати самотужки. Знайдіть лікаря, який допоможе вам вилікуватися від переїдання. Також може бути корисно поговорити з лікарем про симптоми ПМС.

ПМС – поширене явище, як і переїдання. Немає чого соромитися, якщо ви виявили, ця стаття про вас. Ви не самотні у своїй боротьбі, і вам не потрібно бути самотніми у своєму одужанні.

 

Джерело https://www.eatingdisorderhope.com/blog/is-there-a-relationship-between-binge-eating-and-premenstrual-syndrome-pms