Можна вилікуватимсь від розладу харчової поведінки, але на цьому робота не «закінчується». Адже завжди будуть моменти, коли повертаються старі думки, з’являються нові культурні тригери або спокуса повернутися до застарілих стратегій подолання стресу в складних ситуаціях. Здорові звички, які формуються в процесі лікування і застосовуються протягом усього життя, підтримують ефект одужання і є профілактикою рецидивів.

 

Підтримуюча терапія

Потрібне вам лікування, швидше за все, буде змінюватися протягом вашого життя, але робота з групою фахівців повинна бути завжди. Після стаціонарного, амбулаторного або часткового лікування це можуть бути сеанси професійного дієтолога, фізіотерапевта і психотерапевта.

Згодом кількість зустрічей скорочується, змінюється тематика запитів. Наприклад, на етапі стабільного відновлення досить консультуватись з  дієтологом один раз в три місяці, але, якщо у вас виникнуть проблеми зі здоров’ям або ви завагітнієте, частота сеансів може збільшитися, оскільки ваша потреба в підтримці зростає.

Точно так же стабільність одужання і психічного здоров’я може скоротити кількість зустрічей з психотерапевтом. Однак у важких життєвих ситуаціях, вам може знадобитися його підтримка частіше. Підтримуюча робота з цими фахівцями допоможе вам у разі потреби звернутися за додатковою підтримкою.

 

План подолання стресу

Навик подолання стресу використовується в діалектично поведінковій терапії, коли пацієнт заздалегідь продумує, як він буде справлятися з неприємними ситуаціями в майбутньому. Відомо, що навички зміцнюються в міру їх використання.

Якщо очікувати дистресу, щоб використовувати навик, ймовірність того, що він спрацює – мала, і якщо це і станеться, то не буде так само ефективно, як якщо б навик застосовувався раніше. План подолання стресу при РХП полягає в тому, щоб продовжувати використовувати такі стратегії як заземлення, усвідомленість, афірмації, мантри, позитивна розмова з самим собою і т.д., на щоденній основі, щоб в разі виникнення розладу харчової поведінки або рецидиву ці навички вже були відточені.

 

Система підтримки при розладі харчової поведінки

Підтримка результатів одужання від розладу харчової поведінки з плином часу також складається в створенні системи підтримки за допомогою комунікації та встановлення кордонів. Це особливо складно на початку лікування, коли потрібно встановити нові кордони, які вносять зміни в стару, і, можливо, шкідливу динаміку взаємин.

Якщо ви зробите це на початку шляху одужання, може виявитися, що люди, на чию підтримку ви розраховували, насправді не хочуть або не готові підтримувати вас. В процесі лікування, вам можуть зустрітися люди, які говорять про себе, своє тіло або їжу в негативному ключі; люди, які не поважають ваші кордону і деструктивно на вас впливають.

Коли ви розпізнаєте цих людей, подумайте про небезпеку, яку вони можуть представляти для стабільності вашого одужання, і не бійтеся встановити і підтримувати необхідні кордони. Три згаданих тут пункти лише частина факторів, яких слід дотримуватися для успішного одужання від розладу харчової поведінки.

Проте ці 3 області – професійна і особиста підтримка, і навички подолання труднощів, найбільш важливі. Втілення в життя цих порад може привести до успішного і довгострокового одужання від розладу харчової поведінки незалежно від супутніх факторів і проблем.

 

Джерело https://www.eatingdisorderhope.com/blog/successful-eating-disorder-recovery-habits