Розлад нападоподібного переїдання (Binge еating) зустрічається частіше, ніж ми уявляємо. У культурі, одержимій зовнішнім виглядом, надто поширене почуття сорому за розмір і форму тіла. Стереотипи та стигма щодо ваги, пов’язані з розладом переїдання, мають серйозний вплив на фізичне та психічне здоров’я. Багатомільярдна індустрія схуднення працює на те, щоб підсилити необхідність виглядати певним чином і поширює моделі порушеної харчової поведінки. Потреба в науково обґрунтованих методах лікування є ключовим фактором для ефективного і тривалого одужання після Binge еating. Не тільки це, але пошук інноваційної програми лікування, яка розуміє, що вага, не є визначальною характеристикою  питань нападоподібного переїдання!

“Потрібна Сміливість, щоб діяти, сила, щоб говорити правду, і надія, щоб пройти через це. Життя стає кращим, коли люди об’єднуються для боротьби з розладом харчової поведінки, а не один з одним”. – Емілі Естес, доктор медичних наук

 

Як лікарка, що лікує весь спектр розладів харчової поведінки, я дізналась наступне від своїх пацієнтів з розладом нападоподібного переїдання:

 • Розлад нападоподібного переїдання демонструє більшу ймовірність ремісії, ніж інші розлади харчової поведінки.
 • Пацієнти з Binge еating мають кращі результати від спеціалізованого лікування (наприклад, КПТ) з точки зору зменшення поведінкових ознак РХП.
 • Розлад переїдання – це не вибір. Ніхто свідомо не вибере сором, дискомфорт і депресію, які супроводжують цей розлад.
 • Розлад переїдання – це нейробіологічний стан, який охоплює розум і тіло.
 • Фактори ризику розладу переїдання включають: генетику, травми в анамнезі та культуру, яка ідеалізує худорлявість.
 • Відновлення не передбачає зниження ваги.

 

Лікування розладу нападоподібного переїдання НЕ пов’язане з втратою ваги. Інтервенції, спрямовані на зниження ваги у пацієнтів з цим розладом, призводять до меншої втрати ваги в цілому, швидшого повернення ваги та більшого виснаження від лікування. Люди з розладом Binge еating можуть мати повну або середньостатистичну статуру. Важливо пам’ятати, що розмір людини не свідчить про наявність РХП.

Моє лікування пацієнтів із розладом нападоподібного переїдання охоплює наступне:

 • Виявлення адаптивної функції переїдання.
 • Розвиток навичок переривання переїдання.
 • Розуміння того, як стигматизація ваги сприяє розвитку розладу переїдання.
 • Усвідомлення, як інтерналізована стигма ваги призводить до нездорових зусиль змінити вагу/розмір/форму тіла та стати гідним любові.
 • Встановлення здорових і навіть «дружніх» стосунків з їжею через реабілітацію харчування. Пацієнти повинні навчитися їсти достатньо, щоб їхній організм міг регулювати свій раціон і отримувати повноцінне харчування.

 

Моя кінцева мета — допомогти людям з розладом Binge еating налагодити стосунки з їжею та тілом. Мої пацієнти приходять до мене зі соромом і ненавистю до себе. Потрібно так багато мужності, щоб зробити цей сміливий стрибок і звернутися за лікуванням та полегшенням психологічного і фізичного страждання, спричиненого культурою стигматизації ваги і, дуже часто, розладом харчової поведінки, що є його наслідком.

«Обмеження калорій ніколи не буде гарною ідеєю для вашого здоров’я. Обмеження негативних думок – ось, що має стати новим «дієтичним» трендом». – Ребекка Макконвілл

 

Джерело https://www.nationaleatingdisorders.org/binge-eating-disorder-recovery-its-not-about-weight-loss/