Причина, по якій люди видужують від розладів харчової поведінки, частково пов’язана зі здатністю жити радісним і повноцінним життям. Але не завжди легко влаштувати в ньго яскраві події, зустрічі з друзями, і все, що допомагає жити щасливо. Але саме це може стати важливим ресурсом одужання, а також принести радість в ваш день.

Подрімати, піти у відпустку або зробити перерву на каву – все це своєрідний «перепочинок», який дає можливість перезавантажитися, зайнятися чимось приємним і, отже, викликає позитивні емоції і знижує стрес».

Крім того, ваші захоплення допомагають відновитися від стресу, заповнюючи спустошені резервуари ресурсів». Якщо ви розумієте всю важливість хобі, але ніяк не можете знайти на них час, вам можуть допомогти ці поради.

 

Користь відпочинку в короткостроковій і довгостроковій перспективі в лікуванні РХП

Я думаю, ви знаєте про користь розваг, хобі та відпочинку для психічного здоров’я, але ніяк не можете внести їх в свій розклад через роботу і інших обов’язків. Але розставивши пріоритети, ви допоможете собі в майбутньому.

Якщо ви відкладете на потім турботу про себе, це рано чи пізно призведе до виснаження і втоми. Постраждає ваша імунна система, збільшуючи ризик хвороб, або вам доведеться справлятися з наслідками вигоряння.

Якщо тут і зараз ви приділите  увагу турботі про себе і хобі, вам не доведеться брати дострокову відпустку через хворобу або перевтоми. Ви зможете витратити його на щось більш приємне.

Крім того, відсутність повноцінного відпочинку збільшує ймовірність рецидиву розладу харчової поведінки. Вам доведеться брати лікарняний на роботі, і займатися лікуванням, а не чимось приємним і захоплюючим. Приділяючи більше часу дозвіллю, ви знижуєте ймовірність рецидиву, вигоряння при одужанні від розладу харчової поведінки.

 

Навіть невелика активність має велике значення

Запланувати що-небудь поза робочого дня здається вам стомлюючим і неможливим? Чи враховуєтеви, що це не обов’язково повинна бути тижнева відпустка або заняття на весь день.

Ви можете додати веселощі і радість в своє життя просто організувавши зустріч після роботи, або влаштувавши вдома танцювальну вечірку. Вас може підбадьорити відпочинок на вихідних, читання перед сном, нанесення маски для обличчя або манікюр.

Вибирайте те, що вам до душі, і не забирає багато грошей і часу. Поміркуйте над цим, і розваги вже не будуть здаватися чимось недоступним.

 

Ви цього заслуговуєте

Найголовніша причина, чому вам варто додати радості у ваше життя в тому, що ви цього заслуговуєте. Ви вперто боролися за одужання від розладу харчової поведінки, яке загрожувало вашому відчуття радості.

Ви робили це не для того, щоб працювати як робот без вільного часу на себе. Ви боролися за те, щоб відчувати весь спектр емоцій, бути присутнім в кожному моменті і відчувати задоволення. Ви гідні радості, щастя і веселощів, і все це вам доступно.

 

Джерело https://www.eatingdisorderhope.com/blog/scheduling-fun-your-life-key-element-eating-disorder-recovery-2