Літо — це пора відпусток, час із друзями та сім’єю, а також барбекю, фестивалів та вечірок біля басейну. Для більшості людей це час для розваг та відпочинку.

Але для тих, хто лікується від розладу харчової поведінки, це також час унікальних проблем.

Ось кілька порад на літо для людей з розладами харчової поведінки.

 

  1. Носіть зручний одяг

Кожна людина сама визначає, що для неї «зручний одяг». Важливо, щоб ви не піддавались тенденціям, які змушують вас відчувати себе незручно. Наприклад, влітку багато хто носить шорти, майки, купальники.

Обирайте те, що зручно вам. Мені, наприклад, некомфортно носити тісні шорти чи топи. Тому я знайшла для себе крутий, вільний літній одяг і сарафани для літа. Мені добре і подобається те, як я себе почуваю в цьому одязі.

 

  1. Не змушуйте себе брати участі в активностях, які вам не до вподоби

Це може бути що завгодно: від купання до походу на барбекю, відвідування фестивалю їжі чи щось схоже. Однак важливо розрізняти, чи ваш дискомфорт спричинений типом заходу, де вам може бути ніяково, чи ви уникаєте події, яка може стати певним викликом для вас. Звичайно, все залежить від того, на якому етапі процесу відновлення ви перебуваєте. Тож деякі події можуть бути позитивними викликами, які допоможуть вам застосувати свої нові навички подолання стресу, тоді як інші можуть навіть нашкодити. Порадьтесь зі своїм терапевтом, щоб розробити план дій щодо відвідування конкретного заходу.

 

  1. Відкладіть камеру.

Влітку усі публікують селфі, фотографії з відпустки та групові фотографії. Якщо вам не подобається, як ви виглядаєте на фото, це може викликати тривогу та вплинути на ваше відновлення. Скажіть іншим, що ви не хочете фотографуватися. Вам не потрібно нічого пояснювати. Камера ніяк не допоможе вашому одужанню.

А от подібні дії можуть бути особливо корисними у процесі відновлення.

 

  1. Дотримуйтесь режиму відновлення

Розпишіть свої щоденні дії для одужання та розмістіть на видному місці, щоб не забувати їх виконувати. Це можуть бути афірмації, медитації, ведення щоденника, призначення лікувальної групи та інші практики. Ведіть щоденник і журнал відновлення, щоб не забувати про розклад, плани та цілі.

 

Як впоратися з тригерами розладу харчової поведінки влітку

Ось кілька порад на літній сезон при РХП:

  1. Хваліть своє тіло за те, які функції воно виконує, а не за те, як виглядає
  2. Повідомте про свої особистісні кордони вашій родині та друзям. Їдьте на події самостійно або дистанціюйтеся від людей, які можуть вас тригерити.
  3. Носіть одяг, який вам підходить і в якому вам комфортно
  4. Практикуйте усвідомленість і дотримуйтесь режиму відновлення та догляду за собою

5.Залучіться підтримкою людини, якій довіряєте, щодо заходів, які можуть бути стресовими для вас. Ви можете також обмежити час перебування на таких заходах.

  1. Регулярно розмовляйте зі своїм терапевтом, щодо тригерів, які у вас виникають.

 

Літо – час відпочинку та розваг. Ви можете взяти відпустку на роботі, щоб відпочити та відновити сили, але пам’ятайте, що структура та режим відновлення є найважливішими. Хай це літо не буде виключенням.

Kirsten Book

 

Джерело https://www.nationaleatingdisorders.org/blog/tips-managing-eating-disorder-recovery-summer