У когось повернення до школи викликає захоплення, бо вони відновлюють спілкування з друзями, згадують події під час літніх канікул, і діляться історіями. А в інших викликає жах, необхідність відповідати на ті самі запитання, розказувати історії, які не здаються їм цікавими. Це також час, коли помітні зміни в зовнішності, і діти порівнюють себе одне з одним. Варто пам’ятати, що перехідні періоди можуть бути складними: сповнені емоцій (страх, хвилювання), тривоги щодо невідомого та можуть істотно впливати на людину.

Школа почнеться! Потрібно робити покупки… окрім канцелярії це ще й новий одяг. Ви відчули зміни у своїй фізичній формі? Одяг сидить по-іншому? Що про мене подумають? Я не так(ий)/а приваблив(ий)/а, підтягнут(ий)/а, стильн(ий)/а (і багато іншого) — такі думки починають наповнювати ваш розум. Вам здається, що це правда, адже це ваші думки. Попри те, що говорять рідні та друзі, ви піддаєте сумніву їхні коментарі «вони просто добрі до мене» або «хіба вони не бачать, що я зміни(вся)/лась?».

Ви відчуваєте стрес? Якщо ви батько дитини, чи пригадуєте ви свій власний досвід, коли готувалися повернутися до школи? Думки посилюють стрес, особливо в перехідні моменти. Тригери будуть повсюдно, а ви хочете допомогти тим, кого любите. Якщо ви вчитель, ваші учні потребують вашої підтримки. Їм потрібно, щоб ви були для них коучем і створювали умови для неосудливого і чесного спілкування.

Оскільки це може бути стресовий період для учнів, які одужують від РХП, ось кілька порад, які допоможуть:

 • Пам’ятайте про те, що викликає негативні думки про себе та бажання повернутися до розладів харчової поведінки.
 • Будьте уважні до того, як ви говорите про своє тіло.
 • Дотримуйтеся нейтральності до свого тіла, уникайте розмов про дієти, розмір, форму та вагу. Кажіть «ні» тим, хто коментує розміри вашого тіла.
 • Заручіться підтримкою в школі. Звертайтесь до шкільного психолога або іншого допоміжного персоналу, коли вам необхідна допомога.
 • Якщо ви перейшли в нову школу – знайдіть для себе підтримку, заздалегідь сплануйте, де будете їсти, створіть для себе план дня, надайте пріоритет піклуванню про себе, відвідуйте групу лікування.
 • Якщо ви повертаєтесь до тієї самої школи — відновіть спілкування з друзями, знайдіть підтримку, створіть для себе план дня, відновіть старі зв’язки, піклуйтесь про свій комфорт.
 • Якщо ви вступаєте до коледжу – складіть план, знайдіть консультаційний відділ, розгляньте способи познайомитись з новими людьми, сплануйте харчування зі своєю групою лікування, встановіть соціальні зв’язки.
 • Обмежте час у соціальних мережах та «почистьте» свої підписки. Не завжди гарні ролики відображають реальний стан справ.
 • Знайдіть способи впоратись зі стресом і тривогою, досліджуйте, як ви / ваша дитина керуєте цими емоціями. Намагайтеся не відкидати ці емоції та страждання, які можуть бути.
 • Зробіть нейтральними розмови про їжу, не клейміть їжу як хорошу чи погану – усі продукти хороші!
 • Заплануйте собі відпочинок, щоб подбати про себе та відновити сили.

Найголовніше, зробіть себе пріоритетом!

 

Джерело https://www.nationaleatingdisorders.org/blog/recovery-tips-include-your-school-backpack