Коли мова йде про розлади харчової поведінки, ми часто уявляємо собі дівчат-підлітків і молодих жінок. Ця група дійсно найбільш схильна до РХП, але симптоми можуть виникати у жінок будь-якого віку.

З віком у жінок відбуваються деякі фізичні, психічні зміни, які можуть піддати їх ризику розвитку розладу харчової поведінки. Точна причина РХП у літніх жінок до кінця не відома. Через переконання, що розлади харчової поведінки хвороба підлітків, літні жінки можуть роками страждати, не звертаючись за допомогою.

 

Зміни тіла і розлади харчової поведінки

Жінки будь-якого віку можуть відчувати тиск з боку суспільства з приводу стандартів краси. Знаменитості у віці часто звертаються до пластичних хірургів  і стилістів. Але така картинка часто спотворює уявлення про старіння. Ці стандарти можуть впливати на літніх жінок, так само, як на дівчаток підліткового віку.

Старіюче тіло зазнає безліч фізичних змін. Хоч вони природні, жінкам важко їх прийняти, особливо коли багато хто відчуває себе молодше свого фактичного віку. Одне дослідження показало, що половина людей у ​​віці від 60 до 70 років відчували себе як мінімум на 10-20 років молодше.

Коли жінки відчувають ніби застрягли в тілі, яке не відповідає їхньому віку, вони піддаються ризику розвитку дисморфії тіла і симптомів розладу харчової поведінки.

Психіатр Енн Е. Беккер досліджує проблеми, з якими стикаються люди середнього і старшого віку, коли вважають, що повинні виглядати молодше, ніж вони є насправді. «У поєднанні зі страхом набрати вагу, це може змусити людей погано ставитися до свого тіла і привести до харчування, яке підриває здоров’я».

 

Фактори стресу і розлади харчової поведінки

З віком в житті з’являються нові проблеми. Літні жінки можуть втратити партнера, друга або члена сім’ї. Поряд з втратою, виходом на пенсію, розлученням, синдромом спорожнілого гнізда та іншими змінами в житті, жінки можуть сумувати і щосили намагатися не падати духом.

Траур може привести до зниження апетиту, обмеження їжі або переїдання (щоб впоратися з негативними почуттями). Депресія – одне з найбільш поширених станів психічного здоров’я серед літніх людей, часто приводить до втрати апетиту. Якщо ці симптоми не зникнуть, вони можуть привести до розладу харчової поведінки, наприклад анорексії, булімії або переїдання.

Літні частіше, ніж молоді жінки і підлітки живуть одні. Така соціальна ізоляція часто викликає зміну апетиту і зниження споживання їжі. Їх симптоми також можуть залишитися непоміченими і не отримати належного лікування команди фахівців.

 

Захворювання і розлади харчової поведінки

З віком ми стаємо більш схильні до захворювань, які можуть збільшити ризик розвитку проблем з харчуванням. Інші хвороби також можуть маскувати симптоми розлади харчової поведінки, що ускладнює постановку правильного діагнозу.

Люди похилого віку часом уникають певної їжі, щоб запобігти симптоам захворювань, або бояться, що деякі продукти викличуть серцевий напад або інсульт. Ослаблення або випадання зубів, використання зубних протезів та інші стоматологічні проблеми також можуть ускладнювати прийом їжі. Тоді жінки починають сідати на дієту або відмовлятися від їжі, що призводить до різкої втрати ваги і недоїдання.

Літні жінки частіше за інших приймають ліки, які можуть вплинути на їх настрій і апетит. Ліки також можуть викликати небажані побічні ефекти, особливо з боку травлення і шлунка. Це також може вплинути на режим харчування.

Розлад харчової поведінки може погіршити стан здоров’я і привести до таких проблем, як остеопороз, аритмія (нерегулярне серцебиття) або розриви шлунку через примусову блювоту. Ось чому важливо розпізнавати симптоми розлади харчової поведінки у літніх людей, щоб вони могли отримати належне лікування.

Розуміючи, що не існує вікових обмежень для симптомів розладу харчової поведінки, жінки можуть відчувати себе більш комфортно, обговорюючи свої проблеми і просячи допомоги, якої вони потребують.

 

Джерело  https://www.eatingdisorderhope.com/blog/causes-of-eating-disorders-in-older-women