Існує стереотип, що розлади харчової поведінки трапляються лише у жінок, проте приблизно кожен третій з РХП – чоловік, а субклінічні розлади харчової поведінки (переїдання, очищення, зловживання проносними засобами та голодування для схуднення) майже такі ж поширені серед чоловіків, як і серед жінок.

Тільки в Сполучених Штатах розлади харчової поведінки вражають 10 мільйонів чоловіків на певному етапі їхнього життя. Але значною мірою через стереотипи вони набагато рідше звертаються за лікуванням РХП. Проте ефективність лікування чоловіків така ж, як і в жінок. Є кілька причин, чому розлад харчової поведінки часто є не діагностованим у чоловіків. Вони стикаються з подвійною стигмою через те, що мають розлад, що вважається притаманним жінкам або геям, і загалом через сам факт звернення за психологічною допомогою. Крім того, оцінювальні тести, орієнтовані на жінок і дівчат, призводять до хибних уявлень про природу розладів харчової поведінки у чоловіків.

 

Думки щодо лікування

Лікування не є універсальним для усіх. Необхідно враховувати біологічні та культурні фактори, щоб забезпечити ефективне середовище лікування.

Дослідження показують, що ризик смертності чоловіків з розладами харчової поведінки вищий, ніж для жінок, тож раннє втручання має вирішальне значення.

Гендерночутливий підхід із визнанням відмінних потреб і динаміки у чоловіків має вирішальне значення для ефективного лікування. Чоловіки можуть почуватися не в своїй тарілці, якщо їх оточують переважно жінки, тому за можливості рекомендується проводити лікування лише в чоловічому середовищі.

Чоловіки та хлопчики з нервовою анорексією зазвичай мають низькі показники тестостерону та вітаміну D, а також високий ризик остеопенії та остеопорозу. Часто рекомендуються добавки тестостерону.

 

Чоловіки та образ тіла

Існує багато досліджень, присвячених тому, як чоловіки оцінюють свою зовнішність. Ці результати дуже відрізняються. Багато чоловіків мають неправильне уявлення про свою вагу та статуру, особливо про важливість мускулистості. Ось кілька висновків:

Більшість чоловіків хотіли б бути стрункими та м’язистими, що відповідає «ідеальній» статурі. Ідеальні картинки в соцмережах призвели до того, що багато чоловіків незадоволені своїм тілом.

Сексуальна об’єктивізація чоловіків та тенденції медіапростору пропагують наявність у чоловіка рельєфного тіла.

Прагнення до збільшення мускулатури не рідкість, і воно трапляється у різних вікових групах. 25% чоловіків із нормальною вагою вважають, що мають недостатню вагу, а 90% підлітків займаються спортом, щоб «підкачатися».

М’язова дисморфія, підтип дисморфічного розладу тіла, часто трапляється у чоловіків-бодібілдерів. Такі люди хочуть будь якою ціною мати нарощені м’язи. Вони проводять години у спортзалі, витрачають багато грошей на харчові добавки, мають порушений режим харчування або використовують стероїди.

 

Джерело https://www.nationaleatingdisorders.org/learn/general-information/research-on-males