Почуття безнадії, пов’язане з депресією, може зробити життя з розладом харчової поведінки досить складним. Але коли депресивних симптомів стає менше, шанси на успішне подолання депресії і РХП зростають.

Зв’язок депресії і розладів харчової поведінки
Дуже часто люди з розладом харчової поведінки, також мають супутню депресію. Національна асоціація нервової анорексії і супутніх захворювань (ANAD) повідомляє, що до 50% людей з нервовою анорексією, страждають від супутньої депресії, і більше 50% людей з нервовою булімією або переїданням мають симптоми депресії.
Депресія і розлади харчової поведінки дуже взаємопов’язані. Депресія може викликати бажання боротися з нездоровим режимом харчування, а РХП можуть привести до депресії. Одужання від РХП дається важче, якщо людина має супутні симптоми депресії.
Кожен по-своєму відчуває вплив цих складнощів. Але визнання зв’язку між розладами харчової поведінки і супутньої депресією може істотно вплинути на ваше здоров’я.

Переваги лікування депресивних симптомів
Дослідження показують, що при наявності одночасно РХП і депресії, робота з депресивними симптомами може позитивно вплинути на одужання від розладів харчової поведінки. У дослідженні, в якому взяла участь 31 жінка у віці від 19 до 50 років з нервовою булімією і супутньої депресією, виявилося, що багато  з симптомів булімії у жінок почали зникати, коли були опрацьовані деякі симптоми депресії.
Жінки взяли участь в 16-тижневій програмі міжособистісної психотерапії, яка допомагала їм впоратися з тиснучими почуттями безнадійності, нікчемності і стресом через депресію. Коли почали зменшуватися депресивні симптоми, зменшилися і симптоми розладу харчової поведінки. До кінця лікування 77% учасниць відзначили зменшення симптомів булімії, і 34% – поліпшення симптомів обох захворювань.
Зв’язок між розладами харчової поведінки і супутньою депресією залишається складним, але якщо почати роботу з депресивними симптомами на початкових етапах лікування, результати дадуть про себе знати. Перед лікуванням РХП важливо оцінити свій стан, щоб підібрати підходящу форму терапії. Тоді ви зможете отримати комплексне лікування, яке буде враховувати всі аспекти вашої особистості.

Варіанти лікування депресії і розладів харчової поведінки
Існує безліч різних варіантів лікування для жінок, які страждають одночасно від РХП і супутньої депресії. У кожної жінки свій життєвий досвід, який впливає на прояв симптомів хвороби, тому дуже важливо підібрати той тип лікування, який буде відповідати потребам пацієнта.
Залежно від характеру і тяжкості ваших симптомів, можуть бути різні види лікування. Ось деякі з них:
Лікування в стаціонарі включає перебування в лікувальному закладі на ніч, зазвичай близько 28-30 днів, в залежності від індивідуальних потреб і прогресу. Там можна отримувати цілодобову підтримку, яка допоможе вам впоратися з пригнічуючими емоціями і нав’язливими думками через депресію і РХП.
Програма часткової госпіталізації – також відома як денне лікування, це терапія по кілька годин на день, кілька разів на тиждень. Ви не залишаєтеся на ніч, але цей тип лікування пропонує більш структуровану допомогу, ніж при традиційній амбулаторній терапії.
Деякі установи також надають інтенсивні амбулаторні програми і традиційну амбулаторну терапію. Якщо вам не потрібна чітка структура протягом усього процесу лікування, такий варіант може підійти. До поширених типів лікування розладів харчової поведінки, які поєднуються з депресією, відносяться:
Індивідуальна терапія – особиста зустріч з терапевтом дозволяє обговорити ваш прогрес в одужанні, будь-які проблеми, з якими ви могли зіткнутися під час лікування, а також ваші короткострокові та довгострокові цілі одужання.
Групова терапія – групові заняття дають можливість почути різні точки зору інших учасників і розширити коло довіри. Багато учасників групової терапії відзначають, що відчувають себе менш самотніми в процесі одужання і вчаться вибудовувати більш здорові відносини.
Важливо розуміти, наскільки індивідуальний процес одужання. Якщо ви боретеся з декількома захворюваннями, зверніться за професійною допомогою, щоб визначити тип і рівень медичної допомоги, які вам підходять.

 

Джерело https://www.eatingdisorderhope.com/…/understanding-connecti…