Синдром дефіциту уваги/гіперактивності (СДУГ) може поєднуватися з розладами харчової поведінки, такими як нервова анорексія або нервова булімія. З кожним із захворювань непросто впоратися окремо, але коли жінки борються з обома, це може значно ускладнити їх життя.

 

Розуміння розладів харчової поведінки і супутнього СДУГ

BMC Psychiatry виявила, що серед 1165 дорослих 31,6% жінок могли страждати від СДУГ. Найвищі показники СДУГ (35-37%) були серед тих, хто має  симптоми переїдання/очищення, нервової булімії і нервової анорексії. Згідно з дослідженням, синдром дефіциту уваги/гіперактивності частіше поєднується з РХП – переїданням і очищенням.

Доктор Патріція Куінн , педіатр з питань розвитку та співзасновник Центру для дівчат і жінок з СДУГ, розповіла US News and World Report , що «СДУГ і розлади харчової поведінки мають багато спільних симптомів», а «імпульсивність СДУГ веде до порушення харчування, заниженої самооцінки і депресії у жінок ».

Труднощі в контролюванні імпульсів – один з багатьох симптомів, що пов’язують СДУГ і розлади харчової поведінки, але жінки з обома захворюваннями, змушені також справлятися зі стресом і тривожними емоціями. Щоб впоратися з неприємними відчуттями, вони можуть вдатися до переїдання, а потім до очищення, щоб не набрати вагу.

 

Ознаки та симптоми СДУГ

Синдром дефіциту уваги/гіперактивності включає в себе щось більше, ніж просто періодичну неуважність або енергійність. Це стан, який може серйозно вплинути на здатність людини досягати успіху в повсякденному житті. Без професійної допомоги при СДУГ дівчинки можуть почати пропускати уроки в школі, жінки не так добре встигати на роботі або вести себе розсіяно.

Ознаки СДУГ у жінок:

 • – Пропускають важливі деталі або роблять помилки з необережності
 • – Складно утримувати увагу, може здаватися, що вона не слухає, коли з неї говорять
 • – Відчуває труднощі в підтримці порядку і часто втрачає речі
 • – Постійно розмовляє або перебиває інших
 • – Багато рухається, совається
 • – Не любить довго сидіти на одному місці

Найчастіше СДУГ діагностують у чоловіків, але це не означає, що жінки не схильні до ризику розвитку СДУГ. Жінкам дуже важливо отримати професійну допомогу при цьому захворюванні.

 

Ознаки та симптоми розлади харчової поведінки

Розлади харчової поведінки багато в чому впливають на фізичне та емоційне здоров’я жінки. Ці захворювання можуть привести до летальних наслідків, якщо людина не звернеться за професійною допомогою. Хоча кожне розлад харчової поведінки має унікальний набір симптомів, деякі характеристики є загальними для більшості розладів харчової поведінки.

Ось деякі загальні ознаки і симптоми, які можуть проявлятися у жінки чи дівчини при розладі харчової поведінки:

 • – Постійно зважується і дивиться на своє тіло в дзеркалі
 • – Турбується про те, що і скільки їсть
 • – Відмовляється їсти разом з іншими
 • – Припиняє ходити в ресторани з друзями і сім’єю
 • – Часто сидить на дієті або впроваджує нові харчові звички
 • – Помітно додає або втрачає у вазі
 • – Нетипово дратівлива або примхлива
 • – Весь час відчуває холод
 • – Порушення менструального циклу
 • – Страждає від запаморочення або непритомності
 • – Має проблеми зі сном

При СДУГ набагато важче справлятися з симптомами розлади харчової поведінки на щоденній основі. Жінкам і дівчатам, які страждають розладами харчової поведінки і супутнім СДУГ, важливо пройти курс лікування обох захворювань для благополучної здорового життя.

 

Лікування розладів харчової поведінки і супутнього СДУГ

Не існує єдиного підходу до лікування розладів харчової поведінки і супутнього синдрому дефіциту уваги/гіперактивності . У роботі з вашою групою лікарів важливо визначити той шлях лікування, який найкращим чином відповідає вашим конкретним потребам і цілям відновлення.

Прогрес в лікуванні СДУГ і РХП часто можливий завдяки комбінації рецептурних ліків і науково обгрунтованих терапевтичних втручань, таких як когнітивно -поведенческая терапія (КПТ) або діалектична поведінкова терапія (ДПТ). У деяких випадках може допомогти дослідження травматичного досвіду, який міг викликати деякі симптоми.

Отримавши професійне лікування обох захворювань, жінки, які страждають розладом харчової поведінки і супутнім СДУГ, зможуть жити успішної і повноцінним життям.

 

Джерело  https://www.eatingdisorderhope.com/…/what-need-know-about-a…

* Хоча ця стаття адресована жінкам, СДУГ і РПП зустрічаються і у чоловіків.