Багато клієнтів цікавляться глюкагоноподібним пептидом -1 (GLP-1) для схуднення. Вони приходять у пошуках терапії для лікування розладу харчової поведінки, одночасно намагаючись отримати рецепт на Оземпік – не для лікування захворювання, а для схуднення. Ось що вам слід знати.

 

Клієнти з РХП шукають ліки для схуднення

Як терапевт з розладів харчової поведінки, я помічаю, що пацієнти все частіше обирають Оземпік замість того, щоб лікувати свої основні розлади харчової поведінки. Протягом року мого навчання в інтернатурі все більше пацієнтів згадували про популярний препарат для схуднення. У світі, де фотографії “до і після” рекламуються як нагорода, а стигматизація через вагу живе і процвітає, Оземпік може здаватися найлегшим шляхом.

 

Причини, чому ліки для схуднення можуть нашкодити, якщо у вас розлад харчової поведінки

Побічні ефекти препаратів для схуднення (GLP-1)

Побічні ефекти можуть включати нудоту, діарею, блювоту, запор, біль у шлунку, головний біль, втому, розлад шлунку, запаморочення, здуття живота, відрижку, гази, кишкову інфекцію та печію. Для людей, хворих на діабет, лікарі зважують ці побічні ефекти з урахуванням наслідків для здоров’я від цього захворювання. Однак, якщо хтось хоче схуднути, побічні ефекти на цьому фоні тьмяніють.

 

Можливий ризик раку через GLP-1

Оземпік працює, копіюючи природний гормон, який називається GLP-1. Він змушує ваш організм думати, що ви ситі. Однак у дослідженні Безіна та його колег (2023) використання GLP-1 протягом 1-3 років було пов’язане з підвищеним ризиком раку щитоподібної залози та медулярного раку щитоподібної залози. Ми зважуємо ризик розвитку раку проти переваг Оземпіку для певних людей. Оземпік зменшує кількість несприятливих серцево-судинних подій та покращує результати лікування нирок. Іншими словами, для людей, які мають реальний ризик серцевого нападу або діабету, Оземпік може бути корисним. Для тих, хто просто має більший розмір тіла, але не має серцево-судинних захворювань або діабету варто переглянути свій вибір.

 

GLP-1 вимагають вживання протягом усього життя

Щоб підтримувати втрату ваги, рекомендується приймати Оземпік протягом усього життя. Офіційне дослідження Оземпіку було заплановане на 59 місяців. Воно не включало дані між 48 і 59 місяцями. За 4 роки з дослідження вибуло так багато людей, що дані за пізніший період 4-х років були просто пропущені. Залишається тільки здогадуватися, чи учасники дослідження Оземпіку були настільки незадоволені побічними ефектами, що їм було надто важко продовжувати лікування. Щоб приймати Оземпік все життя, потрібно бути готовим жити з вищезгаданими побічними ефектами.

 

Придушення апетиту лише погіршить наявний розлад харчової поведінки людини

Як терапевт, який займається розладами харчової поведінки, я не можу не згадати про одну з головних проблем, пов’язаних із застосуванням Оземпіку. Штучне пригнічення апетиту є протилежністю до одужання від розладу харчової поведінки. Цьогоріч я помічаю тенденцію, що люди припиняють лікування розладів харчової поведінки після призначення препаратів для схуднення. Фармакокомпанії обіцяють, що в меншому тілі людина нарешті полюбить себе. На жаль, це навряд чи станеться. Ті самі негативні переконання, які спонукають людину приймати препарати для схуднення, є переконаннями, через які важко любити себе, навіть якщо вага знижується. Так працює розлад харчової поведінки. Довготривале рішення – це прийняти та годувати тіло, яке ви маєте.

 

Джерело https://www.eatingdisordertherapyla.com/eating-disorder-therapy-vs-ozempic-and-other-glp-1s/#more-5818