Вагітність і виховання дітей вимагають багато ресурсів  — фізичних, психологічних та емоційних. Під час вагітності дитина в утробі отримує харчування з організму матері. Набір ваги невідворотній під час здорової вагітності, але жінок з розладами харчової поведінки він може лякати.

Лікарі рекомендують відстежувати, чи немає у вас симптомів порушення харчової поведінки перед спробою завагітніти. Здорове, збалансоване харчування та підтримка нормальної ваги протягом кількох місяців до зачаття та протягом всієї вагітності є важливими для захисту вашого здоров’я та дитини.

 

Які ускладнення може викликати РХП під час вагітності.

Ризики для вагітної: недостатня кількість поживних речовин, зневоднення, порушення серцевої діяльності, гестаційний діабет, важка депресія під час вагітності, передчасні пологи, ускладнення пологів, труднощі з годуванням і післяпологова депресія.

Ризики для дитини: поганий розвиток, передчасні пологи, низька вага при народженні, респіраторний дистрес, неможливість отримувати необхідні поживні речовини та інші перинатальні ускладнення.

 

  • Нервова анорексія: жінка має низьку вагу та не набирає її достатньо під час вагітності. Вона ризикує народити дитину з аномально низькою вагою та пов’язаними з цим проблемами зі здоров’ям.
  • Нервова булімія: якщо жінка очищується, це може призвести до зневоднення, хімічного дисбалансу або навіть серцевих розладів. Вагітність підвищує ці ризики для здоров’я.
  • Розлад переїдання: переїдання часто пов’язане зі збільшенням ваги, що може призвести до високого кров’яного тиску та гестаційного діабету.

 

Що якщо я завагітнію, маючи розлад харчової поведінки?

Хоча розлад харчової поведінки зменшує ймовірність завагітніти, іноді це трапляється. В такому випадку, слід вжити заходів, щоб захистити вас і вашу дитину. Лікарі можуть допомогти вам розв’язати ймовірні проблеми пов’язані з вагітністю та неправильним харчуванням, лише якщо ви будете повністю чесними з ними.

Якщо ви завагітніли та маєте проблеми з РХП:

  • Розкажіть вашому лікарю відверто про минулі чи теперішні проблеми із розладом харчової поведінки. Якщо вони не звертають на це уваги, шукайте тих, хто буде більш уважним до цього питання.
  • Можливо, знадобляться додаткові зустрічі, щоб більш ретельно стежити за ростом і розвитком вашої дитини.
  • Проконсультуйтеся з дієтологом, який має знання про розлади харчової поведінки. Працюйте з ним протягом усієї вагітності, щоб мати план здорового харчування та збільшення ваги. Часто корисно продовжувати роботу і після пологів.
  • Індивідуальне консультування та групи підтримки під час і після вагітності можуть допомогти вам впоратися з вашими страхами щодо їжі, збільшення ваги, образу тіла та нової ролі батьківства.
  • Інші заняття з вагітності, пологів, розвитку дитини та розвитку навичок батьківства також можуть бути корисними для підготовки до цього етапу життя.
  • Нехай лікар контролює вашу вагу. Ця інформація є важливою для відстеження здоров’я вашої дитини. Якщо ви не бажаєте стежити за збільшенням ваги, станьте на ваги задом наперед, щоб її бачив лікар і попросіть його не повідомляти вам цифру.
  • Поговоріть зі своїм лікарем перед тим, як виконувати допологові вправи, щоб переконатися, що вони відповідають вашому плану відновлення.

 

Поради щодо здорового образу тіла під час та після вагітності.

 – Зверніть увагу на тригери вагітності. Безперервний підрахунок, порівняння та вимірювання, які відбуваються протягом дев’яти місяців і далі, можуть стати тригером розладу харчової поведінки та одержимістю їжею й вагою. Часто спливають на поверхню перфекціонізм, втрата контролю, відчуття ізоляції та спогади про дитинство. Але якщо ви отримуєте необхідну підтримку, вам буде легше витримати ці емоційні бурі, не вдаючись до саморуйнівних звичок.

 – Не закривайтеся. Пам’ятайте, що немає нічого ганебного в тому, щоб просити про допомогу. Це сміливий крок, який ви можете зробити для себе та своєї дитини. Дивіться на своє одужання як на безперервний процес, який допоможе вам повністю розкрити свій потенціал як особистості та матері.

 – Розірвіть коло ненависті до тіла. Подумайте про те, який чудовий процес зараз переживає ваше тіло. Думайте не про розтяжки, а як ви навчите свою дитину словами та діями цінувати своє тіло. У нас є сила допомогти майбутнім поколінням вирости, приділяючи більше уваги здоров’ю, ніж вазі та зовнішності. Але перш ніж ми зможемо передати це позитивне ставлення, ми повинні спочатку навчитися цього самі.

 

Джерело https://www.nationaleatingdisorders.org/pregnancy-and-eating-disorders