Свята покликані бути найщасливішою порою року. Однак якщо ви страждаєте від розладу харчування або проблем образом тіла, свята можуть асоціюватися у вас з напругою, самотністю та стресом. У період свят ми бачимо безліч маркетингових повідомлень, що ми зобов’язані бути щасливими та здоровими на свята. Ми пропонуємо вам поради, які знизять вашу напругу від постійних тригерів.

Встановіть (і захищайте) свої межі: ніхто немає обов’язку дбати про ваші почуття. Натомість встановіть свої межі, які забезпечать вам відчуття фізичної та психічної безпеки. Ви можете припиняти розмову, яка викликає у вас дискомфорт. Або вийти з-за столу, якщо відчуваєте тиск або тривогу. Ви також можете відвести когось убік, щоб повідомити про те, що ви відчуваєте. Пам’ятайте, людина, яка любить вас, візьме до уваги ваші почуття. Крім того, обмежте використання соціальних мереж. Перегляньте, на кого ви підписані. Якщо те, що ви бачите, не допомагає вам стати найкращою — і найздоровішою — версією себе, ви можете припинити слідкувати за цими сторінками.

 

Найкраща ідея – турбота про себе.  Під час свят турбуватися про себе може бути важко, особливо коли сім’я, друзі та інші активності весь час в полі вашої уваги. Ось чому час для себе є важливим. Що б це не було – відвідування занять з йоги, похід до лікаря або відмова від запрошень, які не приносять вам радості, час для себе допоможе вам наповнитися та краще справлятися зі стресовими ситуаціями. Коли ви втомлені, тригери мають над вами найбільшу владу. Тож позбавте їх цієї сили над вами.

 

Побачити точку майбутнього: це стандартна практика у лікуванні. Вона передбачає візуалізацію кінцевої точки якоїсь ситуації. Ви можете мати готову стратегію, якщо вам стане занадто складно. Ця стратегія поширюється і на почуття. Уявіть, як ви почуватиметеся, дотримуючись своїх кордонів, або коли повідомите комусь, що їхні слова завдали вам болю. Під час стресу ми схильні покладатися на свої емоції. Ця техніка є потужним способом для вашого мозку впоратись з ситуацію.

 

Попросіть про допомогу: прохання про допомогу – не слабкість, а сила. Надішліть текстове повідомлення або зателефонуйте другові, якщо ситуація стане занадто напруженою. Або зверніться до терапевта чи консультанта, який запропонує вам інструменти для подолання складних ситуацій. Додатки, аудіокниги та подкасти також можуть бути корисними.

Керрі О’Грейді

Джерело https://www.nationaleatingdisorders.org/blog/how-handle-holidays-healthfully-guide-overcoming-triggers