Відмічаючи у себе ознаки розлади харчової поведінки, чи готові ви отримати допомогу і щось змінити? Якщо це так, ви – на третьому етапі лікування від РХП (так званий «підготовчий етап»), і ви значно досягли успіху на шляху до одужання! Але при цьому, ви все ще можете не знати, які ж кроки робити далі.

Крім того, підготовчий етап може виявитися повним страхів і невизначеності. Отже, якщо ви або ваша близька людина ставите питанням: «Як я можу допомогти собі вилікуватися від розладу харчової поведінки?» але не знаєте, як діяти далі, ми пропонуємо вам п’ять практичних порад для вашого подальшого прогресу на шляху до одужання.

Підготовчий етап лікування розлади харчової поведінки

У лікуванні від розладів харчової поведінки часто виділяють п’ять етапів. На перших двох ви, швидше за все, пройшли періоди заперечення, навіть не усвідомлюючи, що у вас є проблема, чи просто боялися і чинили опір змінам. Але тепер, коли ви зробили наступний крок в одужанні і перейшли на третій етап (підготовчий), ви не тільки бачите і усвідомлюєте проблему, але і готові отримати допомогу і продовжити одужання.

Як пишуть Карло К. Діклементе і Мері Марден Веласкес в книзі «Мотивуюча бесіда і етапи змін», підготовчий етап настає, коли людина «готова до змін». Отже, що чекає вас після того, як ви усвідомлюєте проблему і будете готові до змін? Іншими словами, як ви можете допомогти собі (або близькій людині) вилікуватися від розладу харчової поведінки?

По-перше, дуже важливо розуміти, що підготовчий етап лікування може бути наповнений тривогами і стресом. Те, що ви нарешті бачите проблему і готові отримати допомогу, не означає, що ваші страхи і невпевненість з приводу лікування зникнуть в одну мить.

Розлад харчової поведінки зіграло певну роль у вашому житті (даючи вам відчуття контролю, допомагаючи виживати, забезпечуючи комфорт і т. д.), І вам може бути страшно з ним попрощатися. Однак, зробивши правильні кроки, ви зможете подолати ці страхи і продовжити шлях до одужання від розладу харчової поведінки.

 

5 способів допомогти собі позбавитися від розладу харчової поведінки

Звертайтеся по допомогою. Не займайтеся самолікуванням. Зверніться до свого лікаря, фахівця з розладів харчової поведінки, терапевта, надійного другова або члена сім’ї, повідомивши про ваш намір одужати. Розкажіть про свої проблеми і попросіть їх про підтримку та допомогу перед наступним кроком.

Напишіть про свою мотивацію. Запишіть, чому і навіщо ви хочете вилікуватися (нехай це буде список всіх причин, чому одужання важливо для вас, або способи лікування від РХП, які допоможуть вам в досягненні інших життєвих цілей) і повертайтеся до цього списку, коли лікування буде вас занадто лякати.

Визначте перешкоди. Подумайте про потенційні  перешкоди на шляху до змін, з якими ви можете зіткнутися (травма з вашого минулого,   не правда, про те, що ваш розлад не «такий вже й поганий», прихована від інших поведінка при РХП) і пофантазуйте про способи їх подолання. Для цього ви можете проконсультуватися зі своїм психотерапевтом на предмет ваших труднощів, розповісти про свою поведінку при РХП вашим близьким, або самостійно досліджувати згубний вплив розладу харчової поведінки на ваше фізичне і психічне здоров’я.

Розробіть план. Складіть план лікування за допомогою вашого фахівця з РХП, лікуючих психотерапевтів, лікаря і / або довірених членів сім’ї. На цьому етапі обов’язково озвучуйте свої питання і побоювання, щоб вибрати відповідну для вас програму лікування.

Навчіться по-іншому справлятися зі стресом. Під час одужання ви, швидше за все, зіткнетеся з тригерами, негативними емоціями і думками. У вас може виникнути спокуса повернутися до РХП, щоб впоратися зі стресом. Але заздалегідь виробивши здорові стратегії подолання труднощів (звернутися за допомогою, зайнятися якою-небудь діяльністю, заспокоїтися), ви зможете підбадьорити себе і уникнути потенційних невдач.

Нарешті, пам’ятайте, що одужання від розладу харчової поведінки не відбувається відразу. Це складний процес, що складається з декількох етапів. Так що будьте терплячі до себе (або близької людини) і почніть з малого, роблячи один  крок до одужання щодня.

 

Джерело  https://www.eatingdisorderhope.com/blog/recovery-how-can-i-help-myself-recover-from-eating-disorder