Всі погодяться з тим, що здорове харчування корисно, проте багато людей не розуміють, що воно з себе представляє. Чи означає здорове харчування, ніколи не їсти те, що подобається? Чи означає це виключити всі «погані» продукти з раціону? В цілому, де ця грань між здоровим харчуванням і не обмеженням себе?

Дієта – це не завжди про здоров’я
У сучасній культурі, втрачена грань дієти з метою втратою ваги, і дотриманням здорового харчування. Більшість людей зараз асоціюють «здорове харчування» з схудненням, відмовою від вуглеводів (і іншийої «жирної їжі») і обмеженням себе в їжі, яка їм подобається.
Здорове харчування для багатьох стало зводитися до того, щоб відмовитися від пончика або піци і зробити вибір на користь яблука або салату. По суті, це гра з числами на вагах.
Коли «здоров’я» і «дієта» так тісно пов’язуються між собою, не дивно, що багато людей або повністю відмовляються від ідеї здорового харчування, або постійно позбавляють себе продуктів, які їм подобаються, в прагненні харчуватися правильно.
Але правда в тому, що здорове харчування – це не про дієти або втрату ваги. Мета здорового харчування – дати організму різноманітні поживні речовини, необхідні для гарного самопочуття, енергії і підтримки нормального функціонування.

 

Чому обмежувати себе може бути небезпечно
В ім’я здорового харчування багато людей постійно позбавляють себе їжі, яка їм подобається, не усвідомлюючи, що це може бути дуже небезпечно. Чому?
Поділ продуктів на «хороші» і «погані» чи постійний відмова від тих, які вам подобаються, може привести до надмірної тяги до їжі, переїдання і приступоподібного переїдання. Обмеження можуть також викликати неприязнь до поживної, «здорової» їжі.
Консультант з питань здоров’я Кассандра Бодзак в Well + Good article сказала: «Основна проблема, пов’язана з тим, що деякі продукти вважаються «поганими», а потім їх споживання скорочують або різко обмежують калорії, полягає в тому, що це часто запускає цикл переїдання і підвищує ймовірність того, що ви зірветеся». Далі Бодзак говорить про «здорове харчування», яке веде до депривації: «Це стає небезпечною іграшкою йо-йо, яка не тільки зробить вас нещасним, а й може бути дуже шкідливою для вашого здоров’я».

 

Як збалансувати здорове харчування і не обмежувати себе?
Отже, як ви можете харчуватися здоровим способом (бо ми всі хочемо відчувати себе краще і жити довгої, здоровим життям, вірно?), Не обмежуючи себе при цьому? Ось три способи, щоб почати.

Здорове харчування без заборонених продуктів
У статті HuffPost дієтолог Хлоя Маклеод говорить: «Перестаньте ділити продукти на «хороші» і «погані». Це всього лише їжа. У неї може бути більше або менше корисних властивостей, і ваше тіло може функціонувати краще або гірше за певних продуктах, але це не дає їм додаткових переваг».
Іншими словами, не приймайте ідею того, що деякі продукти є «поганими» і забороненими, а інші «хорошими». Замість цього дайте собі свободу насолоджуватися будь-якою їжею в помірних кількостях.

Вивчайте свій організм
Наступним кроком буде дізнатися більше про потреби вашого організму в харчуванні. Наприклад, багато людей вважають, що скорочення вуглеводів корисно для здоров’я. Але чи знаєте ви, що ваше тіло потребує вуглеводів, щоб нормально функціонувати?
Фактично, вуглеводи повинні складати від 45 до 65 відсотків від загальної кількості калорій за день. Дізнавшись більше про потреби свого організму в харчуванні, ви будете готові до того, щоб насичувати своє тіло збалансовано.

Харчуйтеся уважно
Ми всі знаємо, що свіжі овочі та фрукти містять вітаміни і мінерали, які допомагають нам залишатися здоровими. А наш організм потребує великої кількості вуглеводів і білків, щоб дати нам енергію і допомогти нам відчувати себе прекрасно протягом дня.
Використовуйте ці знання, щоб уважно вибирати своє харчування. Це не означає, що вам потрібно їсти тільки фрукти і овочі або багаті білком продукти. Скоріше, уважно включайте їх в свій раціон на регулярній основі. Пам’ятайте, мова йде не про те, щоб відмовитися від їжі, яка вам подобаються, а скоріше про те, щоб розширити діапазон продуктів, які живлять ваше тіло, розум і душу.

 

Джерело https://www.eatingdisorderhope.com/…/balance-between-health…