Розвиток інтероцептивної усвідомленості при розладах та порушеннях харчової поведінки

Програма підготовки розрахована на психологів і психотерапевтів, які вже працюють або планують свою практику з людьми, страждаючими РХП.

Інтероцепція – це здатність сприймати внутрішні тілесні стани та відчуття. Люди відрізняються своїми інтероцептивними здібностями і однією з областей, в якій ці відмінності можуть бути особливо важливі, є харчова поведінка.

Інтероцептивні процеси є одним із способів впливу, за допомогою якого стрес може змінювати здатність налаштовуватися і реагувати на емоції. Інтероцептивна чутливість дозволяє відстежувати і розпізнавати зміни в тілі і навколишньому середовищі. І завдання сенсорної системи надавати якомога точніші дані про реальність. Але будь-який організм регулює себе, щоб уникнути сенсорного перевантаження і надмірності відчуттів за допомогою вибірковості уваги, а також регуляції кількості і інтенсивності інформації. Протилежним полюсом чутливості, усвідомленості тілесних відчуттів є нечутливість, десенсибілізація. Такий спосіб організації тілесного досвіду у людей з харчовими порушеннями може бути адекватною відповіддю на сенсорне перевантаження, переконання щодо свого тіла і дієтичну поведінку.

Інтероцептивні спотворення взаємопов’язані з спотвореннями образу тіла. У міру того, як тіло постає як щось, що відчужується і щось відчужене, незадоволеність їм зростає. Важливим аспектом терапії тут є відновлення доступу до безпосередності відчуттів, підтримки інтенціональності і дослідження індивідуального досвіду формування, втрати і відновлення чутливості.

Робота з образом тіла і самокритикою, в цьому контексті, особливо важлива, так як негативна оцінка значною мірою впливає на здатність чути своє тіло і отримувати від нього відповіді. Люди, у яких є прийняття своєї тілесності, відповідно, краще відповідають на ці сигнали. Впоратися з негативним самовідношенням може допомогти формування доброго і співчутливого ставлення до себе, зміцнення самоповаги.

Таким чином, важливим завданням в терапії РХП виявляється розвиток інтероцептивної чутливості і інтероцептивної усвідомленості. Так як інтероцептивний дефіцит – фактор, що сприяє розвитку і підтримці розладів харчової поведінки, увага до цієї зони може істотно допомогти в терапії.

Даний курс буде корисний для фахівців, які хочуть розширити своє бачення терапії харчових розладів і отримати додатковий інструментарій для практичної роботи.

Ведуча курсу: Тетяна Назаренко (Tatiana Nazarenko)

Психолог, психотерапевт, супервізор, співзасновниця та голова правління Асоціації лікарів і психологів «Розлади харчової поведінки: терапія і превенція» (Україна), співзасновниця «Institut für Psychosoziale Forschung und Persünlichkeitsförderung e.V.» (Німеччина). Психотерапевтична підготовка в напрямках: гештальт-терапія, діалектико-поведінкова терапія, тілесно-орієнтована терапія, інтуїтивне харчування, психотравмотерапія, емоціоно-сфокусована терапія та інші. Більше десяти років практики в терапії РХП. Спеціалізація: терапія розладів харчової поведінки, тривожно-депресивного спектру, проблеми ваги та образу тіла, психотравмотерапія. А також діагностика РХП і робота по нормалізації харчування. (Київ, Україна. Оснабрюк, Німеччина)

Форма навчання і структура семінарів передбачають власний досвід учасників та є моделлю терапевтичної програми для пацієнтів / клієнтів.

Програма включає 5 дводенних семінарів online.
Кожен семінар складається з трьох модулів:
I. Телесно-орієнтовані практики
II. Практики самоспівчуття і безоціночного усвідомлення тіла
III. Психосвіта (теоретичний модуль) і супервізія за запитом.

Вартість участі в одному дводенному семінарі 125 євро.
Група закрита, приєднання в середині курсу або участь в окремих семінарах не передбачається.
У вартість участі входить навчальний / роздатковий матеріал російською мовою і участь в групі закритого формату.
По успішному закінченню курсу сертифікат «Institut für Psychosoziale Forschung und Persünlichkeitsförderung e.V.» (Німеччина)

Кількість учасників в програмі 18-22.

Місце проведення: платформа ZOOM
Старт курсу 11 червня 2021, з 11 до 19:00 за київським часом.
Всі дводенні семінари п’ятниця-субота.

Дати семінарів:
1. 11-12 червня 2021
2. 3-4 вересня 2021
3. 15-16 жовтня 2021
4. 17-18 грудня 2021
5. 18-19 лютого 2022

 

Для реєстрації необхідно заповнити форму https://forms.gle/TrZi1Xtgy49iiZ4V8 і внести передоплату у розмірі 100% за останній семінар.