«Здоров’я в будь-якій вазі» – це набираюча популярність альтернатива традиційному підходу, орієнтованого на вагу. У центрі традиційного підходу акцент на таких показниках здоров’я, як вага і ІМТ. Ця загальноприйнята модель часто має на увазі втрату, контроль або управління вагою для поліпшення або підтримання здоров’я.

Традиційний підхід, де здоров’я залежить від ваги, зміцнює почуття сорому і переконання щодо ваги і, в кінцевому підсумку, шкодить здоров’ю людей, а не покращує його.

«Здоров’я в будь-якій вазі» пропонує альтернативну модель. Це рух, спрямований на те, щоб прийняти свій розміру тіла, припинити дискримінацію за вагою і знизити одержимість схудненням. Такий підхід ґрунтується на збалансованому харчуванні, помірній фізичній активності та повазі різних форм і розмірів тіла.

Підхід «здоров’я в будь-якій вазі» є предметом дискусій серед медичних працівників та активістів, які не підтримують використання ваги, розміру або ІМТ в якості показників здоров’я, і ​​спростовують міф про те, що вага – це вибір.

Модель «здоров’я в будь-якій вазі» застосовна як на загальному соціальному рівні, так і на індивідуальному. З одного боку, це те, що може забезпечити безпечний і недорогий доступ до охорони здоров’я. А з іншого, допомагає людям знайти стійкість і відчувати себе комфортно в соціумі.

«Здоров’я в будь-якій вазі» грунтується на силі соціальних зв’язків, відповідає на потреби різноманітних груп і співтовариств, і стверджує соціальну справедливість.

Більш того, цей підхід дозволяє побачити, що суспільство негативно ставиться до людей з великою вагою, і просуває «ідеал стрункості», що сприяє розвитку розладів харчової поведінки. Ми від природи боїмося поправитися, і віримо, що кожна людина із зайвою вагою може стати худим, якщо постарається.

«Здоров’я в будь-якій вазі» відкидає ці уявлення і не звинувачує людей за їхнє здоров’я, прагнучи припинити дискримінацію і сором через розмір тіла або будь-якої іншої форми ідентичності.

Дослідження підходу «здоров’я в будь-якій вазі» показали наступні довгострокові результати:

 •  – Зниження кров’яного тиску
  – Поліпшення ліпідного профілю
  – Збільшення фізичної активності
  –  Поліпшення звичок харчування
  – Зниження рівня розладів харчування
  – Поліпшення якості харчування
  – Підвищення самооцінки
  – Поліпшення настрою
  – Краще сприйняття свого тіла
  – Менше випадків переїдання в порівнянні з дієтою (92% проти 41% через два роки)
  – Відсутність циклу набору і скидання ваги
  – Зниження сорому через вагу

Лінда Бекон у своїй книзі «Здоров’я в будь-якому тілі: дивовижна правда про вашу вагу» пише, що благополуччя і здорові звички важливіші будь-яких цифр на вагах.

 

Принципи, які ви можете застосовувати в повсякденному житті

Прийміть свою вагу. Любіть і цінуйте своє тіло. Прийняття себе дає вам можливість рухатися далі і змінюватися на краще.

Довіряйте собі. У всіх нас є внутрішня система для підтримки здоров’я і нормальної ваги. Довіряйте своєму тілу, коли воно подає сигнали голоду, ситості і апетиту.

Заведіть здорові звички. Розвивайте і підтримуйте зв’язки з іншими та шукайте мету і сенс свого життя. Задоволення ваших соціальних, емоційних і духовних потреб повертає їжі її законне місце в якості джерела живлення і задоволення.

Знаходьте радість у рухах свого тіла і станьте більш фізично активними в повсякденному житті.

Їжте, коли зголодніли, зупиняйтеся, коли наїлися, і шукайте приємну і ситну їжу.

Привчіть свої смакові рецептори до більш поживних продуктів, пам’ятаючи про те, що є і менш поживна їжа в контексті загального здорового харчування і способу життя.

Прийміть, що ми всі різні. У людей різні форми і вага. Знаходьте красу в кожному, і допомагайте іншим приймати свою неповторну привабливість.

 

Здоров’я в будь-якій вазі і сприйняття тіла

Сприйняття тіла – це особисте ставлення до свого тіла. Це все ваші дії, переконання, думки і почуття про свій зовнішній вигляд.

Коли ви повністю зрозумієте і впровадите в ваше життя ці принципи, цілком ймовірно, що ваше ставлення до своєї ваги, формі і зовнішнього вигляду зміститься в бік поваги і вдячності своєму тілу.

Завдяки цим змінам ви зможете менше турбуватися про зовнішній вигляд і відчувати себе в контакті зі своїм тілом. При лікуванні розладів харчової поведінки важливо враховувати сприйняття тіла. Згідно Академії розладів харчової поведінки, для повного одужання від РХП робота зі сприйняттям тіла є не менш важливою, ніж відновлення ваги.

Розуміння принципів «здоров’я в будь-якій вазі» і їх включення в одужання від РХП може бути корисним інструментом для формування здорового сприйняття свого тіла і шанобливого ставлення до нього.

 

Джерело https://www.eatingdisorderhope.com/blog/understanding-health-every-size-improves-body-image