Говорячи про розлад харчової поведінки (РХП) перше, що спадає на думку це переїдання, очищення за допомогою блювоти, обмеження в їжі, надмірні фізичні навантаження, таблетки для схуднення, проносні, жування і випльовування їжі і т. Д. Однак контроль параметрів тіла так само небезпечний, і йому слід приділити належну увагу в процесі лікування.
Зазвичай перевірка параметрів тіла відбувається з використанням ваг, мірної стрічки, вимірювань рук або дзеркала. Це вважається «попередньою поведінкою», тому що багато що з цього може привести до дій з першого списку. Рішення проблеми «пред-поведінки» дає можливість втрутитися в цикл залежності та запобігти або керувати процесом на більш ранніх етапах.

Людям з розладом харчової поведінки ми часто рекомендуємо розбити і / або викинути свої ваги. Цифра на вагах не так важлива, а лише посилює РХП.
Лікарі самі можуть стежити за вагою пацієнта і вирішувати виникаючі проблеми, при цьому клієнтові не потрібно знати або цікавитися цією несуттєвою цифрою. З дзеркалами інша справа, тому що вони всюди, і їх так просто не викинеш.
Дзеркала це як їжа для пацієнта з РХП, якому доведеться виробити нове ставлення до них. Краще уникати ваг і дзеркал, поступово створюючи нові способи взаємодії.
Ми не закликаємо зовсім їх уникати в процесі лікування, однак обмеження користування дзеркалами на початку шляху може бути корисним. Таке уникнення може допомогти виробити новий спосіб взаємодії з дзеркалом.
Для початку, пообіцяйте собі не дивитися у дзеркало і відходити від нього кожен раз, коли захочеться оцінити таким чином свої параметри.

Наступні питання можуть допомогти визначити, наскільки важливим інструментом для вас є дзеркало:
• Воно впливає на вас так само сильно, як і ваги?
• Чи визначає ваше зображення в дзеркалі харчову поведінку в той день, загальний настрій, спілкування з людьми та інші речі?
• Дзеркало – це ще один привід для самокритики і знущань над собою?

Далі важливо визначити мету використання дзеркал. Адже їх роль може бути в тому, щоб перевірити наявність їжі в зубах або на обличчі, нанести або зняти макіяж, укласти волосся.
Іноді люди стоять перед дзеркалом, навіть якщо воно не потрібне. Наприклад, під час чищення зубів, як це роблять багато людей.
Таке обмеження дає вам можливість побачити щось крім дзеркала. Можливо, якщо ви подивитеся на вірш, присвячений відновленню, побачите гарний твір мистецтва або послухаєте пісню, танцюючи в спальні, ви відчуєте себе краще емоційно та станете більше себе цінувати. Важливо визначити час взаємодії з дзеркалом.

Можна підійти до цього питання творчо. Можливо, обліпити дзеркало стікерами з цитатами або картинками про одужання. Або ж повністю накрити дзеркало красивою тканиною або позбутися від зайвих дзеркал в будинку.
Важливо звертати увагу на те, що є значущим та продуктивним, тому що боротьба та потреби кожної людини різні. Лікування РХП є складним завданням, і звернення до перевірки параметрів тіла як до «попередньої поведінки» може допомогти знизити інтенсивність спонукань і боротися з поведінкою РХП.

Джерело  https://www.eatingdisorderhope.com/…/body-checking-mirrors-…