Для людей з РХП розмір одягу безпосередньо співвідноситься з вагою, що впливає на самооцінку та образ тіла. Сьогодні існує безліч стандартів розмірів одягу і цифри на бірках можуть бути дуже несподіваними. Шопінг для тих, хто лікується сам по собі стрес, а розмірні стандарти можуть бути додатковим тригером.

 

Історія розмірів одягу

Перша таблиця розмірів жіночого одягу була представлена ​​в 1958 році і включала розміри від 8 до 42. З того часу розміри продовжували змінюватися. Наприклад, сьогоднішнє плаття 8-го розміру відповідає 16-му розміру 1958 року, а 8-й розмір 1958 менше сьогоднішнього.

Уряд оновив стандарти розмірів одягу в 1970 році, але до 1983 року повністю позбувся їх, залишивши це на совісті виробників. Без цих стандартів деякі виробники стали зменшувати розміри, вважаючи, що це буде лестити споживачам. Однак це призвело до того, що різні виробники використовували не зовсім точні числа на бірках. До 2011 року у суконь розміру 8 різниця в обхваті талії серед виробників досягла 12 см.

 

Небезпека неточних розмірів одягу

Для пацієнтів із розладом харчової поведінки, примірка одягу – емоційно складний процес. На стадії одужання люди можуть відчувати негативні думки та почуття під час здійснення покупок, особливо при першому виході з лікування. Їх розмір після завершення лікування, швидше за все, відрізнятиметься від початкового. Спочатку це може бути тригером, і неточність розмірів може піддати людину ризику рецидиву, якщо вона не буде підготовленою.

Всі користуються традиційною таблицею розмірів, але такі організації, як Garment Project, надають менший одяг для людей з РХП, і наполягають на більшій інклюзивності в швейній промисловості. Такі організації, як Garment, доступні не всім, але вони показують, що виключення розмірів на етикетках може сприяти одужанню від розладу харчової поведінки.

 

Шопінг під час одужання

Люди з РХП повинні розуміти, як виробники маніпулюють розмірами одягу, і цей розмір – лише число, яке не представляє цінності людини.

Проте примірка нового одягу та нестандартні бірки з розмірами можуть бути непосильним завданням для тих, хто одужує. Людині може знадобитися час, щоб підготуватися до цього кроку. Ось кілька порад, як упоратися зі стресом під час покупок:

  • Позбудьтеся старого одягу. Одяг, який ви носили до лікування, може стати тригером. Викиньте старий одяг, перш ніж піти по новий гардероб.
  • Складіть список необхідних речей. Складання списку перед покупкою допоможе вам відчути себе більш впевнено та зосереджено. Спочатку купіть якийсь один предмет одягу.
  • Сплануйте час та місце шопінгу. Покупки у переповненому магазині можуть стати додатковим стресом. Плануйте шопінг у менш завантажений час, коли не так багато людей.
  • Забезпечте собі підтримку. Запросіть близького друга або члена сім’ї. Поділіться своїми почуттями щодо процесу і попросіть підтримати вас.
  • Зосередьтеся на своєму комфорті. Не дивіться на розміри на бірках, а відчуйте, як вам у тому чи іншому одязі. Нехай на першому плані буде комфорт.
  • Не примушуйте себе. Купівля одягу після лікування – великий крок. Важливо вчасно зупинитись і піти, якщо це дуже тисне на вас.

Неточні та непередбачувані розміри одягу можуть стати серйозним тригером для тих, хто лікується від розладу харчової поведінки. Якщо у вас є симптоми РХП, зверніться за допомогою.

 

Джерело  https://www.eatingdisorderhope.com/blog/how-clothing-sizes-affect-eating-disorder-recovery