Якщо ви не чули про підхід «Здоров’я в будь-якому розмірі», ви не самотні. Це відносно нова концепція, ранні праці якої датуються менше 20 років тому. Цей підхід пропонує: приймати своє тіло таким, як воно є; харчуватися інтуїтивно; займатися спортом в задоволення. Хто поставить це під сумнів?

Чому варто вибрати «Здоров’я в будь-якому розмірі»?

Люди з розладом харчової поведінки зазвичай зациклені на своїй вазі або бажанні контролювати форму, розмір тіла, мускулатуру і інші фізичні характеристики. Ті, хто строго обмежує себе в їжі, ті, з ким трапляються напади переїдання, і ті, хто десь між цими станами страждають від самоосуду за невідповідність   потрібним показникам.

І ключове слово тут – показники. «Здоров’я в будь-якому розмірі» нейтрально ставиться до ваги. Досить зважуватися! Ваше тіло не можна оцінювати по тому, як ви впливаєте на гравітацію Землі!

Крім іншого, «Здоров’я в будь-якому розмірі» – це рух за соціальну справедливість. Так склалося, що до людей з великою вагою ставляться з упередженням. Вважалося, що вони дурні, ледачі, залежні, неефективні, нещасні і недисципліновані. В їх дитинстві могли бути епізоди знущання, жорстокого поводження, зневаги, соціальної ізоляції, депресії, тривоги і суїциду.

 

Головне послання «Здоров’я в будь-якому розмірі»

У дорослих побічні ефекти упереджень призводять до заниженої зарплати, зниження шансів працевлаштування, відмови від просування по службі, недбалому догляді за здоров’ям, жорстокому поводженню, нехтуванню, знущанням, вживанням психоактивних речовин, депресії, тривозі і суїциду. Для представників іншого кольору шкіри ці проблеми поглиблюються расовими забобонами.

Мета програми «Здоров’я в будь-якому розмірі» не просто допомогти у формуванні позитивного образу тіла і прийняття, а й в тому, щоб змінити сприйняття зайвої ваги у лікарів, які мають такі переконання:

 • Жир пов’язаним зі значним ризиком для здоров’я і збільшує ймовірність ранньої смерті
  Зниження ваги вирішить ці проблеми
  Будь-яка людина (якщо вона серйозно налаштована) може схуднути і підтримувати вагу за допомогою дієти і фізичних вправ.
  Прагнення до схуднення – це здійснена і здорова мета
  Єдиний спосіб поліпшити здоров’я для «людей з ожирінням» – це схуднути.
  Витрати на медичне обслуговування через ожиріння, лягають важким тягарем на економіку і систему охорони здоров’я.

 

Як суспільство змінило погляд на здоров’я

Фахівці, що працюють з РХП, постійно чують ці переконання, від клієнтів. Пацієнти і медики звикли до однієї і тієї ж інформації, тому що ЗМІ трубили про це звідусіль.

Але заковика в тому, що цього немає доказів. Схуднення з єдиною метою – схуднути практично ніколи не дає стабільних результатів.

Зниження ваги за рахунок обмеження калорій лише збільшує кількість думок про їжу, посилює сигнали голоду, уповільнює метаболізм. Тому чим більше обмеження в калоріях і споживаної енергії, тим менше ефективність. В результаті цього трапляються збої фізичного і психічного здоров’я. Невже це і є здоровий підхід?

Для пацієнтів з розладами харчової поведінки, відмова від застарілих уявлень про втрату ваги є необхідною частиною лікування. Це стосується худих і великих людей.

Здоров’я – це не цифра на вагах. Його визначає ланцюжок дій, спрямованих на фізичне, емоційне і соціальне благополуччя. І кожна людина сама для себе позначає прийнятні для неї способи.

Для тих, хто слідує підходу «Здоров’я в будь-якому розмірі», це означає приймати своє тіло, таким яким воно є, а не тим, яке хотілося б мати; робити те, що допоможе відчувати себе сильним і наповненим енергією; радіти руху свого тіла.

«Здоров’я в будь-якому розмірі» передбачає, що хороший обмін речовин і здоров’я серця дійсно важливі. Ви можете приймати таблетки від кров’яного тиску і холестерину, якщо це потрібно для вашого життя.

Коли ви харчуєтеся інтуїтивно, займаєтеся спортом, ваше тіло може зменшитися, може залишитися незмінним, а може навіть стати більше. Це реальність. Для щасливого і здорового життя не потрібно ідеальне здоров’я і ідеальне тіло.

Саме вам вибирати, жити вам в реальному або фантастичному світі, в якому застрягли багато медиків, а також індустрії схуднення і нарощування м’язів. «Здоров’я в будь-якому розмірі» – це альтернатива і комфорт для кожного тіла.

 

Джерело https://www.eatingdisorderhope.com/blog/health-every-size-home-every-body