Давати собі новорічні обіцянки – звичайна традиція. Ці обіцянки часто стосуються самовдосконалення або досягнення цілей. Найпоширеніше обіцянку в Новому році – їсти здорову їжу і більше займатися спортом. Зазвичай з метою схуднути. Про самоспівчуття і прийняття себе не часто згадують, адже їх місце вже зайнято самокритикою.

Той факт, що ця мета зустрічається у багатьох, відображає одержимість населення Америки своєю зовнішністю, зокрема, худорбою. Стрункість вважається показником здоров’я і благополуччя. Ця одержимість ще більш значима для людей, у яких зовнішній вигляд визначає самооцінку і почуття власної гідності.

Це стосується не тільки людей з розладами харчової поведінки. Однак показники здоров’я не завжди однозначні. Хтось може бути здоровим, маючи зайву вагу. Крім того, зовнішній вигляд не є відображенням цінності і хороших якостей людини.

Що якщо замість того, щоб зосередитися на зміні себе в цьому році, почати приймати і проявляти до себе більше співчуття? Це нормально – хотіти змін для кращого життя, але іноді краще життя настає завдяки гарному відношенню до самого себе.

 

Є кілька способів налагодити відносини з самим собою. Ось кілька ідей:

Попрощайтеся з дієтами

Культура дієт – це термін, який використовується для опису системи, в якій вага важливіше хорошого життя. Багато людей сідають на дієти, щоб відчувати себе краще. Дослідження ж показують, що в більшості випадків дієти неефективні. Частота провалів близька до 95%! Мало того, що дієти не дають результат, вони також часто погіршують фізичне і психічне здоров’я.

Відмовитися від цього світогляду може бути складно, тому що реклама дієт переслідує нас всюди. Один з варіантів – це позбутися від ваг і перестати рахувати калорії. Це допоможе вам зосередити увагу на відчуттях вашого тіла, а не на тому, що вам показують ваги або додаток для підрахунку калорій.

 

Самоспівчуття

Самоспівчуття полягає в тому, що ви проявляєте до себе співчуття і доброзичливість, особливо в моменти, коли вам погано. Іноді ми самі критикуємо себе більше за інших і ставимося до себе строго. Зазвичай це відбувається, коли нам найбільше потрібно добре ставлення, наприклад, в моменти падінь і важких часів.

Деякі люди вважають, що строгість до себе мотивує підкорювати нові вершини. Зазвичай все відбувається навпаки. Чим більше співчуття ми проявляємо до себе, тим більша ймовірність позитивних змін і досягнення цілей. Навіть якщо ви не відчуваєте ніякого співчуття до себе прямо зараз, практики майндфулнес допомагають ставитися до себе з більшою добротою, ніж раніше.

 

Прийняття себе

Логічно, що в культурі, одержимію красою, важко приймати себе такими, якими ми є. Зацикленість на зовнішньому вигляді призводить до дуже поверхневого сприйняття самих себе. Якщо ми найбільше цінуємо свою зовнішність, то легко забути про внутрішні якості, які роблять нас тими, хто ми є.

Найскладніше людям, які відчувають почуття сорому. Сором, немов шепоче нам на вушко, що ми в чомусь погані або гірше інших. Це почуття часто змушує людей думати, що вони не заслуговують любові або відносин. Якщо ви відчуваєте сором, важко усвідомити, що у вас є внутрішні якості, гідні прийняття.

Важливо знати, що у кожної людини є хороші і погані сторони. Це частина людського буття. Люди складні, але приголомшливі істоти. Співчуття до тієї частини себе, за яку вам соромно, може допомогти вам більше приймати себе.

 

Джерело https://www.eatingdisorderhope.com/blog/new-year-new-you-choosing-self-acceptance-self-compassion